GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

Antalya'da "Serik Acısu Deresi Taşkın Kontrolü" projesiyle taşkın riski minimuma indi

ANTALYA - Antalya'da, Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen "Serik Acısu Deresi Taşkın Kontrolü" projesiyle tarım arazileri ve yerleşim yerleri taşkınlardan korunacak. DSİ Genel Müdürü Kaya Yıld

Antalya'da "Serik Acısu Deresi Taşkın Kontrolü" projesiyle taşkın riski minimuma indi
119 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları

ANTALYA - Antalya'da, Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen "Serik Acısu Deresi Taşkın Kontrolü" projesiyle tarım arazileri ve yerleşim yerleri taşkınlardan korunacak.

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, yaptığı açıklamada, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için DSİ'nin tüm gücüyle çalıştığını belirtti.

Sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla suyun her damlasına sahip çıkıldığını vurgulayan Yıldız, Antalya ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artmasının, bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde önemli rol oynadığına dikkati çekti.

Antalya genelinde yapılan çalışmalarla hem derelerdeki taşkın riskinin azaltıldığını hem de "turizm cenneti" kentin mavi bayraklı plajlarının korunmasında öncü rol oynandığını ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:

"DSİ Genel Müdürlüğünce Serik ilçesine 2003-2020 arasında günümüz fiyatlarıyla toplam 127 milyon 459 bin 257 lira yatırım yapıldı. İdari imkanlarla gerçekleştirilen 175 makineli çalışmayla 192 bin 782 dekar zirai arazi ve yerleşim yeri taşkından korundu. Serik Acısu Deresi Taşkın Kontrolü işiyle turizm tesisleri, tarım arazileri ve yerleşim yerlerinde taşkın riski minimum seviyeye indirilecek. Proje kapsamında 7 bin 900 metre dere genişletmesi ve sedde teşkili ve ıslahı yapıldı."

Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA cam balkon, ISPARTA PERDE , ısparta  su arıtma cihazıISPARTA döner sipariş, ISPARTA iskender sipariş, ISPARTA çocuk kreşi, ISPARTA çiğköfte siparişi , ISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA manav sipariş, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta ekran değişimi cam değişimiısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR