GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA capa makinesi tamiriISPARTA BALIK SİPARİŞ

Isparta'da “Dolaplar Ayaklandı” üniversite öğrencilerinden anlamlı proje

Isparta'da “Dolaplar Ayaklandı” üniversite öğrencilerinden anlamlı proje
ISPARTA
834 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA'DA ÖĞRENCİLERDEN  ''DOLAPLAR AYAKLANDI'' PROJESİ

Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri, anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Şehrimizde yaşayan, henüz kimlik başvuru sürecinde olan ve bu süre zarfında herhangi bir sosyal yardımdan yararlanamayan Somalili vatandaşların insanca yaşamalarını desteklemek; kıyafet, kırtasiye, oyuncak gibi gereksinimlerini karşılamak amacı ile “Dolaplar Ayaklandı”  isimli bir proje geliştirildi.
Bu kapsamda Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri tarafından yardımlaşmayı ve paylaşımı artırmak için İİBF girişine sosyal duyarlılık standı açıldı. Stanttan imece usulüyle pek çok yardım malzemesi toplandı. Projede öğrencilerin kendi imkânları ile hazırladıkları yardım çağrısı çerçevesinde tüm fakültelerin öğrencileri ile de paylaşımda bulunduğu ifade edildi. Etkinlik hakkında açıklama yapan Bölüm akademisyenleri “Açılan stant sosyal duyarlılığı üst seviyelere taşıdı. Bu etkinlik önemli başarı elde etti ve yüksek düzeyde katkı gördü. Pandemi sürecinden dolayı ulaştırma hususunda bazı aksaklıklar yaşandı fakat bugün bir törenle malzemeleri yerine ulaştıracağız.” dedi.

Proje kapsamında toplanan malzemeler hediye paketi yapılarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere “Somali Topluluğu Derneği Isparta Şubesi”ne teslim edildi.
 
imageimageimageimage
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
türker kapındatürker kapındatürker kapındaISPARTA bilgisayar tamiriisparta oto ekspertizISPARTA egzoz tamiriISPARTA egzoz tamiriISPARTA kozmetikISPARTA cam balkon, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA uygun avm, ısparta kasap, ISPARTA sineklik, ISPARTA iç giyim, ISPARTA BOYA MALZEMELERİsüpürge toz torbası
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR