GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA bilgisayar tamiriISPARTA BALIK SİPARİŞ

​ITSO, Mobilyada Uluslararası Arenaya Çıkmaya Hazırlanıyor

​ITSO, Mobilyada Uluslararası Arenaya Çıkmaya Hazırlanıyor
ISPARTA
785 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ITSO, Mobilyada Uluslararası Arenaya Çıkmaya Hazırlanıyor.
Elmada başarılı bir URGE Projesi gerçekleştirip, Isparta’dan yurt dışına ihracat yapılmasını sağlayan ITSO, Isparta’nın güçlü sektörü mobilyada ihracata yönelik adımlar atıyor.
Ticaret Bakanlığı, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi kapsamında mobilya sektörüne yönelik hazırlıklara başladı. Elmaya dayalı URGE projesini başarı ile gerçekleştirip bu alanda ihracat kapılarının açılmasını sağlayan Ticaret ve Sanayi Odası, benzer çalışmayı mobilya sektörü için de yapmak istiyor. Isparta’nın en güçlü sektörleri arasındaki mobilyada, uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesinin desteklenmesi kapsamında yurt dışı ticaretinin artırılması, yeni pazarların bulunması hedefleniyor.
ITSO Başkanı Mustafa Tutar, Meclis Başkanı Osman Şahlan ile birlikte Mobilya sektörü URGE Projesi kapsamında katılımcı sektör temsilcileri ile bir araya geldi. ITSO Başkanı Tutar, ocak ayında Ticaret Bakanlığı nezdinde başlatılacak çalışmalar kapsamında hazırlanacak proje ve yol haritasının belirlenmesi için sektör temsilcilerinin bilgisine başvurduklarını söyledi. Mobilya sektörünün Isparta’da çok önemli olduğunu belirten Tutar, elma sektörüne yönelik URGE çalışmasının faydalarını anlattı. Tutar, “Elma sektörüne yönelik URGE projemiz kapsamında Dubai, Katar’dan iş adamlarımızı ağırlamıştık. Elmacılarımız ile görüşüldü. Direk ticaret imkanları doğdu. Yurt dışı ziyaretlerde görüşmeler oluyor. Ülkemizin ticari ateşe temsilcileri oluyor. Elma ile ilgili 8-10 kez gidildi-gelindi. Çok büyük faydası oldu. 11 aylık dönemde 300 milyon doları geçtik. Farklı farklı büyük atılımlar oldu. İnşallah daha da artıracağız. Sektör bazlı çalışmalar yaparak ihracatımızı artıracağız. Karşılıklı fikir alışverişi için buradayız. Sizler yol haritası belirleyeceksiniz” dedi.
Meclis Başkanı Osman Şahlan da “oturmakla bir şey olmuyoruz. Dünyayı gezeceğiz, yeni pazarlar bulacağız. Yurt dışı gezileri ile pazarlarımızı artıracağız. İnşallah herkesin karlı çıkacağı bir sonuçla çıkarız” dedi.
 
31-12-13
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA EKBAPI SİPARİŞISPARTA kozmetikISPARTA DÖNER SİPARİŞISPARTA cam balkon, ISPARTA AKTARISPARTA egzoz tamiriISPARTA CAM BALKON, ISPARTA uygun avm, ısparta kasap, ISPARTA sineklik, ISPARTA iç giyim, ISPARTA BOYA MALZEMELERİsüpürge toz torbasıISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR