GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

Isparta'da Hasat Öncesi Pestisit Denetimleri Devam Ediyor

Isparta'da Hasat Öncesi Pestisit Denetimleri Devam Ediyor
ISPARTA
706 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları
Hasat Öncesi Pestisit Denetimleri Devam Ediyor
Bitkisel üretimde zirai ilaç kalıntısının önlenmesi, tüketicilere güvenilir gıda sağlanması, doğal dengenin korunması, bitkisel üretimde sürdürülebilirliğin sağlanması amacı ile Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından taze meyve ve sebzelerde "Hasat Öncesi Pestisit Denetim Talimatı " hazırlanmıştır.

Bu talimat gereği, İlimiz için 2020 üretim sezonu boyunca Kiraz, Kayısı, Elma, Ayva, Mantar, Domates, Üzüm ve şeftaliden toplam 187 numune alınması programlanmıştır. Bu program kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelleri tarafından 149 numune alma işlemi tamamlanmış olup ayva ve mantarda numune alma işlemleri devam etmektedir.

Alınan numunelerin analizleri Isparta Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Yapılan bu uygulamalar sayesinde insan sağlığı ve çevreye duyarlı üretici sayımızda her geçen gün artış sağlanmakta ve üreticilerimizde tarım ilacı kullanımına karşı bilinç oluşmaktadır. Analizler sonucunda yasaklı aktif madde veya tavsiye dışı aktif maddeye rastlanılması durumunda ise idari yaptırım uygulanmaktadır.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce İlimizde bu uygulamalar her yıl program dâhilinde yürütülmekte ve üreticilerimize bilinçli üretim konusunda eğitim çalışmaları yapılmaktadır.

Eyup ADIGUZEL İl Müdürü
 
IMG-4893IMG-4298IMG-4272QMAX6687IMG-5220

Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA egzoz tamiriISPARTA DÖNER SİPARİŞISPARTA NAYAN KUAFÖRISPARTA uygun avm, ISPARTA BAYAN KUAFÖRÜ, ISPARTA cam balkon, ısparta kasap, ISPARTA PERDE , ISPARTA bilgisayar servisi, ısparta  su arıtma cihazıISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR