isparta-detayli-oto-yikama
80 Maddelik Yeni Torba Yasası İle Dikkat Çeken Düzenlemeler
ISPARTA 0
ISPARTA DÜĞÜN SALONLARIisparta-oto-ekspertiz-raporuISPARTA-TENTE-BRANDA
AK Parti'nin Hazırladığı 80 Maddelik Yeni Torba Yasası İle Dikkat Çeken Düzenlemeler
AK Parti'nin Meclis'e sunduğu 80 maddelik yeni torba yasa teklifi, bir dizi önemli düzenlemeyi içermekte. İşte dikkat çeken başlıklar:
 1. Konut Kredilerinde Vergi İstisnası Sınırlıyor: Konut kredilerine uygulanan banka ve sigorta muameleleri vergisi istisnası, tek konutla sınırlandırılıyor. İkinci ve daha fazla konutu krediyle almak isteyenlerin maliyeti artacak.
 2. Sıkıntıdaki Şirketlere Borç Yapılandırma Uzatılıyor: Finansal sıkıntıda olan şirketlere tanınan borç yapılandırma imkanı için süre 2 yıl daha uzatılıyor. Cumhurbaşkanı'na 2 yıl sonra süreyi uzatma yetkisi sağlanıyor.
 3. Cep Telefonlarındaki Vergi Ayarı: Cep telefonlarındaki asgari maktu vergi tutarı, yıllık değerleme oranı ile güncellenecek.
 4. Bankalara Enflasyon Muhasebesi Uygulanmayacak: 2024 ve 2025 yıllarında banka ve finans kurumlarının enflasyon düzeltmesinden kaynaklanan kar ve zararları dönem kazancının tespitinde dikkate alınmayacak.
 5. Mevduat ve Döviz Tevdiat Hesaplarına Yetki Verilecek: Mevduat, katılım ve döviz tevdiat hesapları için uygulanabilecek tevkifat oranlarına ilişkin cumhurbaşkanına yetki verilecek.
 6. KDV İadelerinde Yetki: KDV iadelerinde iade hakkının kısmen veya tamamen kaldırılması veya yeniden koyulması hususunda cumhurbaşkanına yetki verilecek.
 7. Kurumlar Vergisi Kazanç İstisnası Artırılacak: Yurt dışına verilen bazı hizmetlerden elde edilen gelirlere sağlanan kurumlar vergisi yüzde 50 kazanç istisnası Türkiye'ye getirilme şartına bağlı olarak yüzde 80'e çıkarılacak.
 8. Kur Korumalı Mevduat İstisnası Uzatılacak: Kur korumalı mevduattan (KKM) elde edilen gelirlere sağlanan kurumlar vergisi istisnası 30 Haziran 2024'e uzatılacak, bitiminde cumhurbaşkanına uzatma yetkisi verilecek.
 9. GSS Primleri Tahsilinden Vazgeçilecek: 2014 öncesine ait ödenmemiş genel sağlık sigortası primleri ile gecikme cezası ve zammının tamamının tahsilinden vazgeçilecek.
 10. Dış Ticarette Vergi İndirimi: Dış ticaret sermaye şirketleri ve sektörel dış ticaret sermaye şirketleri aracılığıyla yapılan ihracatlarda imalatçıya kurumlar vergisinde 5 puan indirim yapılacak.
 11. Afet Bölgesinde Fahiş Fiyat Cezası: Depremler sebebiyle genel afet bölgesi ilan edilen yerlerde 2025'e kadar fahiş fiyat uygulamalarına katlı idari para cezası verilmesine ilişkin düzenleme yapılacak.
Bu önemli düzenlemelerle ilgili detaylar yasalaştıkça netleşecektir.
 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
isparta-yemek-siparis-tabldot-telefon-lokanta-safir-toplu-yemek

isparta-askeri-malzeme-urunler-bot-outdoor-giyim

isparta-in-giyim-ürünleri-magazasi

isparta-kasap-et-urunleri-tavuk-kiyma-kuzu-pirzola

gozde-balik-isparta-balik-siparis-telefon

isparta-detayli-oto-yikama

turker-kapinda

isparta-ambalaj-kullan-at-malzemeleri

isparta-cam-balkon-albert-genau-ucuz-kampanyaifiyatlari

isparta-KONTEYNER-PRAFABRİK-EV-KONUT-UCUZ-KAMPANYA-DAVRAZ

isparta-temizlik-sirketi-telefon

isparta-aktar-baharat-bitkisel-yaglari

isparta-protez-peruk-perma-anatomik-sac-kesimi-boyama

isparta-pastane-yas-pasta-siparis

isparta-laptop-tablet-tamiri

isparta-samziman-tamiri-MMT-vites-toyota-servisi

isparta-sarkuteri-peynir-zeytin-urunleri

ISPARTA uygun avm

isparta-sarkuteri-yoresel-urunler-cig-sut-et

isparta-gunes-elektrik-paneli

isparta-sanziman-hidrolik-direksiyon-tamiri

isparta-oto-muzik-sistemleri

ısparta gül lokumu

ısparta cam balkon

ısparta duşakabin

ISPARTA bilgisayar tamiri

ISPARTA CAM BALKON

ISPARTA uygun avm

ısparta kasap

ISPARTA sineklik

ISPARTA BOYA MALZEMELERİ

süpürge toz torbası

Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR