GÜCÜ ETKİSİNDE
isparta-mobilyaISPARTA OTO EKSPERTİZ

ISPARTA'DA KOSGEB YENİ BİR DESTEK PROGRAMI BAŞLATTI

ISPARTA'DA KOSGEB YENİ BİR DESTEK PROGRAMI BAŞLATTI
ISPARTA
178 Okunma
0
ISPARTA DÜĞÜN SALONLARIISPARTA-TENTE-BRANDA
KOSGEB YENİ BİR DESTEK PROGRAMI BAŞLATTI
 
SEBZE VE MEYVE SOĞUK ZİNCİR FİNANSMAN DESTEK PROGRAMI
 
KOSGEB tarafından sebze ve meyve zayiatını azaltmak için soğuk zincir oluşturulmasına 750.000 TL’ye kadar destek verilecektir.
6 EKİM 2021 tarihi itibarıyla destek başvuruları alınmaya başlandı.
Sebze ve meyve zayiatını azaltmak üzere ilgili alandaki firmaların soğuk zincir oluşturmaları sürecinde, finansal kiralama yöntemiyle temin edecekleri, YERLİ MALI ve YENİ soğuk hava ünitesi ve/veya soğutucu frigorifik kasa/ünite yatırımları için finansal kiralamadaki faiz/ kâr payı masraflarına katkı sağlanacaktır.
Bu destek programı ile ülkemizde üretilen sebze ve meyvelerin üreticiden tüketiciye taşınması sırasındaki zayiatın en aza indirilmesi hedefleniyor. Böylece çiftçilerimizin ürettiği ürünlerin raf ömrü uzatılarak kalitesi muhafaza edilirken vatandaşlarımız da daha ucuza sebze ve meyve tüketebilecekler.  
Sebze ve Meyve Soğuk Zincir Finansman Desteği ile üreticiden tüketiciye soğuk zincir muhafazası için lojistik taşıma yapan frigofirik araçların sayısı artacak ve bu araçların ulaşım noktalarına da soğuk hava depolarının kurulması sağlanacaktır.
Bugün sebze ve meyvede yaşanan zayiat ürün fiyatları artışına neden oluyor. Bunun sonucunda vatandaşımız daha pahalı ürün tüketerek bedel ödüyor. Ülkemizde üretilen 50 – 60 milyon ton sebze ve meyvenin %20 zayiatı olduğuna yönelik bir hesapla 10-12 milyon tonunun çöpe gittiğini düşünürsek desteğin önemi daha çok ortaya çıkar.
 
Bu destekten hangi işletmeler yararlanacak?
  • Toptancı Sebze hallerinde faaliyet gösteren tüccar komisyoncu firmalar,
  • Sebze ve meyve taşımacılığı alanında faaliyet gösteren lojistik firmaları,
  • Ve bireysel olarak sebze ve meyve taşımacılığı yapan firmalar destekten yararlanabilecek.
 
Destek programı kapsamında sayılan sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerimiz 750.000 TL’ye kadar bu destekten yararlanabilecekler.
 
İlgili sektörlerde olup da destek başvurusu yapan firmaların finansal kiralama (Leasing) yöntemiyle edinecekleri YERLİ MALI ve YENİ frigorifik kasa ve ünitelerine destek verilecek.
Program kapsamında ilgili firmaların kiralama yöntemi ile 1 adet soğuk hava ünitesi alımlarında oluşacak finansman maliyetinin faiz veya kâr payının 10 puanlık kısmı geri ödemesiz olarak karşılanacaktır. 10 adete kadar olan soğutucu frigorifik kasa veya ünitelerde de aynı destek geçerli olacaktır.
 
Başvurular KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmak ve KOBİ beyannamesi onaylı olmak kaydı ile e-devlet üzerinden yapılabilecektir.
 
KOSGEB hali hazırda 6 finans kuruluşu ile işbirliği protokolleri imzaladı. Bunlar; Vakıf Leasing, Yapı Kredi Leasing, Halk Leasing, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Kuveyt Türk Katılım Bankası’dır.
Teminat sıkıntısı çeken işletmeler KGF kefaletinden de faydalanabilecek.
 
Üst Limit: 750.000.-TL                                 Soğuk Hava Ünitesi İçin: 150.000 –TL
Destek Oranı: Faiz/kâr payı oranı üzerinden uygulanacak azami destek 10 destek puan oranı olacaktır. (Finans Kuruluşları ile 3 ay süre ile 19,25 oran üzerinden sabitlenmiştir.)
Kullandırılacak Kredinin Vadesi: İlk 6 ayı ödemesiz azami 36 ay
Destek Programı Süresi: 3 Yıl
İLGİLİ SEKTÖRLER AŞAĞIDAKİ GÖRSELDE YER ALMAKTADIR.

ISPARTA’da konuyla ilgili tüm işletmelerimizin başvurusunu bekliyoruz. İşletme yetkilileri daha geniş bilgiyi web sayfamızdan (www.kosgeb.gov.tr) ve Müdürlüğümüzden alabileceklerdir.
 
KOSGEB Isparta Müdürlüğü
Adres: Sanayi Mah. 153. Cad. No:32 Sanayi Camisi Yanı - ISPARTA
Tel: 0312-5952532
 
a2275a137d34f76becd039a635df380f-0a2275a137d34f76becd039a635df380f-1a2275a137d34f76becd039a635df380f-2
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
isparta-turko-turk-isi-lezzetler-doner-alo-paket-siparis
isparta-balikci-restoran-siparis-telefon
isparta-dugun-nisan-kina-organizasyon-ucuz-etkinlik-salonu
isparta-telefon-tamiri-aksesuar-yedek-parca
isparta-oto-muzik-sistemleri
isparta-cep-mobil-telefon-tamiri-servisi
isparta-pastane-yas-pasta-siparisi-baklava
isparta-gastro-gaziantep-mutfagi-telefon-siparis
isparta-etnik-elbise-giyim-bohem-viskon-otantik-giysi
isparta-dugun-salonları-bubble-kids
isparta-temizlik-sirketleriisparta-off-road-modifiye-oto-aksesuarisparta-bilardo-bowling-eglence-alani-merkezitürker kapındaisparta-kasap-sarkuteriisparta-mobilya-imalatiISPARTA ONLİNE MAĞAZA AŞIŞVERİŞ SİTESİısparta gül lokumuısparta cam balkonısparta duşakabinISPARTA bilgisayar tamiriISPARTA motosikletISPARTA egzoz tamiriISPARTA cam balkon, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA uygun avm, ısparta kasap, ISPARTA sineklik, ISPARTA iç giyim, ISPARTA BOYA MALZEMELERİsüpürge toz torbası
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR