GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA bilgisayar tamiriISPARTA BALIK SİPARİŞ

Isparta'da Demonstrasyonu Kurulan Yerfıstığının Hasadı Yapıldı

Isparta'da Demonstrasyonu Kurulan Yerfıstığının Hasadı Yapıldı
ISPARTA
G.Tarihi: 13.11.2020 18:55
842 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları
Konu : Demonstrasyonu Kurulan Yerfıstığının Hasadı Yapıldı
 
BASIN BÜLTENİ
 
Demonstrasyonu Kurulan Yerfıstığının Hasadı Yapıldı
 
Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı enstitülerce geliştirilen çeşitlerin çiftçilerimize ulaştırılması, kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla demonstrasyonu yapılan yerfıstığının hasadı yapıldı.
 
İlimiz Sütçüler İlçesi Çandır Köyünde, üreticilerimizin yerli tohum kullanımı artırmak ve yerli çeşitlerin üretimini yaygınlaştırmak için Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM) koordinatörlüğü, Isparta İl Tarım ve Orman Müdürlüğü' nün ortaklığında "Kurumlar Arası İş Birliği Yayım Projeleri" kapsamında yürütülen çalışmada, BATEM tarafından geliştirilen ve tescil ettirilen BATEM 5025 ve Florispan yerfıstığı çeşidinin çiftçilere tanıtılması için kurulan demonstrasyonun hasadı yapıldı.
 
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğünde görevli personellerce, arazi kontrol çalışmalarında üreticilerimizin karşılaştıkları sorunları yerinde tespit ederek, yetiştiricilik bilgisi, hastalık ve zararlı yönetimi konularında bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor.
 
İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli teknik personeller her zaman olduğu gibi pandemi sürecinde de çiftçimizin yanında olmaya devam etmektedir.
 
Uğur TURGUT İl Müdürü V.
 
imageimageimageimageimageimage

0001-6
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA aksesuarISPARTA AKTARISPARTA online avmISPARTA kozmetikISPARTA egzoz tamiriISPARTA DÖNER SİPARİŞISPARTA uygun avm, ISPARTA BAYAN KUAFÖRÜ, ISPARTA cam balkon, ısparta kasap, ISPARTA bilgisayar servisi, ısparta  su arıtma cihazıISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA TÜRKER AVMISPARTA prefabrik,
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR