GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA OTO EKSPERTİZ

Isparta'da Demonstrasyonu Kurulan Yerfıstığının Hasadı Yapıldı

Isparta'da Demonstrasyonu Kurulan Yerfıstığının Hasadı Yapıldı
ISPARTA
G.Tarihi: 13.11.2020 18:55
0
Isparta Düğün Salonları
Konu : Demonstrasyonu Kurulan Yerfıstığının Hasadı Yapıldı
 
BASIN BÜLTENİ
 
Demonstrasyonu Kurulan Yerfıstığının Hasadı Yapıldı
 
Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı enstitülerce geliştirilen çeşitlerin çiftçilerimize ulaştırılması, kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla demonstrasyonu yapılan yerfıstığının hasadı yapıldı.
 
İlimiz Sütçüler İlçesi Çandır Köyünde, üreticilerimizin yerli tohum kullanımı artırmak ve yerli çeşitlerin üretimini yaygınlaştırmak için Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM) koordinatörlüğü, Isparta İl Tarım ve Orman Müdürlüğü' nün ortaklığında "Kurumlar Arası İş Birliği Yayım Projeleri" kapsamında yürütülen çalışmada, BATEM tarafından geliştirilen ve tescil ettirilen BATEM 5025 ve Florispan yerfıstığı çeşidinin çiftçilere tanıtılması için kurulan demonstrasyonun hasadı yapıldı.
 
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğünde görevli personellerce, arazi kontrol çalışmalarında üreticilerimizin karşılaştıkları sorunları yerinde tespit ederek, yetiştiricilik bilgisi, hastalık ve zararlı yönetimi konularında bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor.
 
İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli teknik personeller her zaman olduğu gibi pandemi sürecinde de çiftçimizin yanında olmaya devam etmektedir.
 
Uğur TURGUT İl Müdürü V.
 
imageimageimageimageimageimage

0001-6
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
isparta-mobilya-magazasiisparta konteynerısparta gül lokumunidua Ispartaısparta gelinliknidua instagramnidua instagramnidua whatsAppısparta cam balkonısparta duşakabintürker kapındatürker kapındaISPARTA ONLİNE MAĞAZA AŞIŞVERİŞ SİTESİISPARTA AKTAR ISPARTA bilgisayar tamiriISPARTA egzoz tamiriISPARTA egzoz tamiriISPARTA cam balkon, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA uygun avm, ısparta kasap, ISPARTA sineklik, ISPARTA iç giyim, ISPARTA BOYA MALZEMELERİsüpürge toz torbası
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR