isparta-haberISPARTA OTO EKSPERTİZisparta-corba-siparis-salonu

ISPARTA VE İLÇELERİ ORMAN YANGINLARINA KARŞI HAZIR!

ISPARTA VE İLÇELERİ ORMAN YANGINLARINA KARŞI HAZIR!
ISPARTA 0
ISPARTA DÜĞÜN SALONLARIISPARTA-TENTE-BRANDA
Isparta Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Hazırlık Eğitimleri Tamamlandı
Isparta Orman Bölge Müdürlüğümüze bağlı İşletme Müdürlüklerinde personele yönelik Orman Yangınlarıyla Mücadele eğitimleri tamamlandı.
Eğitim programları, Bölge Müdür Yardımcısı Hüseyin Balcı, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Abdülkadir Taşer, Şube Mühendisleri, Bölge Müdürlüğümüze bağlı 7 Orman İşletme Müdürlüğünden; İşletme Müdürleri, İşletme Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri, Orman Muhafaza Memurları ve orman yangınlarına müdahale personelinin katılımı ile Isparta, Eğirdir, Sütçüler, Burdur, Bucak Gölhisar ve Dinar Orman İşletme Müdürlüklerinde gerçekleştirildi.
Isparta ve Burdur il Merkezlerindeki işbaşı eğitimlerine büyük orman yangınlarında kurumlar arası koordinasyon çerçevesinde AFAD, 112, UMKE, Emniyet ve Jandarma birimleri, Belediye itfaiyeleri,  Karayolları ekipleri de iştirak ederek birlikte ortak tatbikat yapıldı.
Programlarda; Orman yangınlarıyla mücadele, Haberleşme, Orman yangınlarını etkileyen faktörler, Mücadele stratejisi, Su-köpük kullanımı ve şerit açma, Arazi Şekillerine göre yangınlar, Yangın çeşitleri ve söndürme metotları, Soğutma, Yangın ekip araçları, El aletleri, Kişisel koruyucu donanım malzemeleriyle ilgili katılımcılara teorik ve uygulamalı eğitim verildi.
Isparta Orman Bölge Müdürümüz Rifat Ataş eğitim programlarıyla ilgili yapmış olduğu açıklamalarda “Tabii kaynaklarımız olan ormanlara en çok zarar veren etmenlerden birinin orman yangınları olduğunu, çıkan yangınlarda can ve mal kayıplarının yaşandığını, Orman yangınlarının biyolojik zenginliklerle birlikte içinde barındırdığı flora ve faunaya da zarar verdiğini, Orman yangınlarıyla mücadelenin tehlikeli ve zor bir çalışma olması nedeniyle mücadele tekniklerinin çok iyi öğrenilerek, her yönden hazırlıklı olunması gerektiği talimatında bulundu. 
Bölge Müdürümüz ayrıca eğitimin hazırlanması ve sunumunda görevli personele teşekkür ederek 2022 yılının, Ülkemiz, Orman Genel Müdürlüğümüz ve Bölge Müdürlüğümüz için yangınsız geçmesini ve tüm personele de kazasız, belasız bir yıl olmasını diledi.
 
Isparta Orman Bölge Müdürlüğü
 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
isparta-kuyumcu-pirlanta-yuzuk-bilezik-kampanya-indirim-altin-gumus-kolye-diamond
ISPARTA uygun avm, isparta-kafe-cafe-dugun-nisan-kina-seminer-toplanti-organizasyon-
isparta-gul-lavanta-urunleri-dogal-lavander-rose-kozmetik-cosmetics
isparta-guzellik-salonu-merkezi-telefon-numarasi
isparta-pirlanta-yuzuk-kolye-alyans-ucuz-kampanya-koseoglu-kuyukculuk
isparta-perde-jaluzi-stor-fon-perde-firmalari
isparta-guzellik-merkezi-salonu-manikur-kalici-makyaj-protez-tirnak
isparta-cig-kofte-siparis-telefon
isparta-hatay-yoresel-urunler
isparta-gelinlik-tesettürlü gelinlik-makjaj-kiralama-bindalli-kaftan-
isparta-cam-imalatı-cift-cam-kampanya-fiyatlari
isparta-sarkuteri-yoresel-urunler-cig-sut-et
isparta-gunes-elektrik-paneli
isparta-mobilya-ipek-muzaffer-tarik-karaca-divanev-manco-genc-cocuk-odasi-inegol-divanev-mobilya
isparta-sanziman-hidrolik-direksiyon-tamiri
isparta-oto-muzik-sistemleri
isparta-pastane-yas-pasta-siparisi-baklava
isparta-dugun-salonları-bubble-kids
isparta-temizlik-sirketleriisparta-off-road-modifiye-oto-aksesuartürker kapındaisparta-mobilya-imalatiISPARTA ONLİNE MAĞAZA AŞIŞVERİŞ SİTESİısparta gül lokumuısparta cam balkonısparta duşakabinISPARTA bilgisayar tamiriISPARTA motosikletISPARTA egzoz tamiriISPARTA cam balkon, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA uygun avm, ısparta kasap, ISPARTA sineklik, ISPARTA BOYA MALZEMELERİsüpürge toz torbası
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR