GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA bilgisayar tamiriISPARTA BALIK SİPARİŞ

Isparta Valisi Ömer SEYMENOĞLU’nun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Isparta Valisi Ömer SEYMENOĞLU’nun
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
ISPARTA
1062 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
Isparta Valisi Ömer SEYMENOĞLU’nun
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı.


Demokrasinin en önemli yapı unsurları arasında yer alan güçlü bir basın ve gazetecilik, demokrasilerin temel bileşenlerinden; yasama, yürütme, yargı ile birlikte dördüncü kuvvet olarak, toplumsal yaşamın temel teminatları arasında yer almaktadır.

İlkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan, toplumsal bilinci arttırmak, güçlendirmek adına toplumun talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen basın mensuplarımız bu yönüyle milletin duygularına tercüman olmaktadırlar.

Halkın barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli bir görev üstlenen basın çalışanları, bu görevlerini farklı görüş ve düşünceleri objektif ve tarafsız yayın anlayışıyla yerine getirmektedirler. Her geçen gün büyüyen ve gelişen yapısıyla, İlimizin, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınması için yürütülmekte olan çalışmalar ve projelerin paylaşılması ve kamuoyu tarafından sahiplenilmesinde de büyük ölçüde katkı sunmaktadır.

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını ve karantina tedbirleri sırasında uygulanan kısıtlamalara rağmen böylesine riskli bir dönemde görevlerini yapmak için üstün gayret sarf eden tüm basın mensuplarımızı takdir etmemek mümkün değildir.

Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Basın bir milletin müşterek sesidir” ilkesinden hareketle, basın ahlak esasları çerçevesinde çalışmalarını büyük bir özveriyle devam ettiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü bir kez daha içtenlikle kutluyor, ebediyete irtihal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyorum.

Görüntünün olası içeriği: şunu diyen bir yazı 'SPARTAVALNGN 100CAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ " Her zaman büyük özveri ve toplumsal duyarlılık çinde görevini yapan basır inmensuplarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü 'nü kutlar, başarı ve esenlikler dilerim " Ömer SEYMENOĞLU Isparta Valisi'
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.