GÜCÜ ETKİSİNDE
Glaswin

Isparta İl Afet ve Acil Durum'dan kamuoyuna basın bildirisi

Isparta İl Afet ve Acil Durum'dan kamuoyuna basın bildirisi
ISPARTA
G.Tarihi: 27.02.2020 11:01
510 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
İTİMAT MOIBİLYA
KAMUOYUNA BASIN BİLDİRİSİ

AFETLERE HAZIRLIK YILI ŞUBAT AYI ETKİNLİK TEMASI "GÖNÜLLÜ OL"

GÖNÜLLÜ OL

Gönüllülerin afet yönetiminin herhangi bir evresinde gönüllü olarak rol alması ve faaliyetlere destek vermesi günümüzde afet yönetiminin önemli bir unsurunu oluşturmaktadır. Bu nedenle ülkemizde gönüllülerin afet yönetimi süreçlerine dahil edilmesi, hu kapsamda görev alanlarının belirlenmesi, eğitimlerle kapasitelerinin desteklenmesi ve performanslarının izlenmesi önem arz etmektedir. AF AD, bu düşünceden hareketle Afetlere Hazırlık Yılı projesinin Şubat ayı temasını “Gönüllü ol” olarak belirledi.
AFAD Gönüllüsü Kimdir
AF AD Gönüllüsü, tamamıyla kendi isteği doğrultusunda, dayanışma ve yardımlaşma amacıyla bireysel çıkarlarını gözetmeksizin hiçbir maddi beklentisi olmadan sadece topluma faydalı olmak arzusuyla fiziksel gücünü, zamanını, bilgi birikimini, yeteneğini ve deneyimini kullanarak afet ve acil durum öncesinde, sırasında ve sonrasında toplum hizmeti çalışmalarına katkı sağlayan kişilerdir.
AFAD Gönüllülüğünün Hedefleri Nelerdir
  • Afet ve Acil Durumlarda yürütülecek faaliyetlerde, refleks ve inisiyatif gücüne sahip, müdahale hızı yüksek, AFAD ekipleri ile organize bir şekilde çalışabilecek gönüllülerin kazanılması, sistem içerisinde tutulması ve teşvik edilmesini sağlamak.
  • AFAD Gönüllülerinin yetkinliklerinin eğitimler, faaliyetler ve tatbikatlarla geliştirilmesini sağlamak.
  • AFAD Gönüllülerinin gücünü harekete geçirerek, afet ve acil durumların meydana getireceği maddi ve manevi zararı en aza indirmek ve toplumu afet ve acil durumlara daha dirençli hale getirmek.
  • Afet ve acil durumlardan etkilenmiş topluluklara daha etkin bir hizmet sağlamak.
  • Toplumda gönüllülük bilincini yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak.
Nasıl Gönüllü Olurum
AFAD Gönüllülük Sistemine başvurular e-devlet üzerinden alınmakta olup başvuru yapan kişiler SMS ve e-mail yoluyla pórtala (https://gonullu.afad.gov.tr) yönlendirilmektedir. Gönüllü adayları gönüllülük sistemi kapsamındaki eğitim, faaliyet ve görevleri gönüllülük portalı üzerinden takip edebilecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyrulur. 24.02.2020

M. Ethem Kılıçarslan
Isparta İl Afet ve Acil Durum Müdürü

2
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta ekran değişimi cam değişimiISPARTA ucuz mobilyaısparta cocuk kulübüısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA İÇ GİYİMISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR