GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA capa makinesi tamiriISPARTA BALIK SİPARİŞ

Isparta’dan Suriye ‘ye Yardımlar Devam Ediyor

Isparta’dan Suriye ‘ye Yardımlar Devam Ediyor
ISPARTA
G.Tarihi: 23.02.2021 13:10
387 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
Isparta’dan Suriye ‘ye Yardımlar Devam Ediyor
Bu kapsamda Türkiye Diyanet Vakfı ve İHH İnsani Yardım Vakfı’ nın öncülüğünde gıda ve ısınma ürünlerinin hazırlandığı bir tır törenle Suriye ‘ye gönderildi.
Törene, Isparta İl Müftüsü Bayram Şahin, Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin Gözgün, İHH İnsani YardımVakfı Isparta Şubesi Başkanı Osman Akçil ve üyeler katıldı.
İHH İnsani Yardım Vakfı Isparta Şube Başkanı Akçil; Suriye’ ye yardımların devam edeceğini belirterek şunları söyledi;
“ İHH İnsani Yardım Vakfı, kurulduğu günden bugüne yaklaşık 30 yıldır, rengine, ırkına, diline, dinine bakmaksızın, ayrım yapmaksızın, dünyanın neresinde olursa olsun yetim, mağdur, mazlum, ihtiyaç sahibi fakir fukara insanlarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilmek sıkıntılarını giderebilmek amacıyla faaliyet gösteren Uluslar arası yardım kuruluşu ve zengin ile fakir arasında, hayırsever insanımızla ihtiyaç sahibi insanımız arasında köprü vazifesi gören bir iyilik hareketidir.
Suriyeli kardeşlerimiz için başlattığımız yardım kampanyasında İhh öncülüğünde ülkemiz genelinde yapılan yardımlarımızın sayısı sekizyüzelli tıra ulaşmıştır. Kampanya çerçevesinde Isparta’dan çıkaracağımız bu ikinci tırımızdır ama bir yıl içerisinde Suriye'ye gönderdiğimiz yirmi sekizinci yardım tırıdır. Bugünkü tırımız da üçyüzelli çuval un, ikiyüz paket gıda kolisi, yüz adet kışlık bot, beşyüz adet battaniye, kırk adet ranza yatak, çok sayıda giyim eşyası, otuzbeş adet halı on adet soba bulunmaktadır.” dedi.
İl Müftüsü Bayram Şahin, yardım konusunda destek veren herkese teşekkür ederek, sözlerine şöyle devam etti;
"Türkiye Diyanet Vakfı, İl Müftülüğü ve İHH ile birlikte bir faaliyet sürdürdük. Bu faaliyetteki katkılarından dolayı değerli vatandaşlarımıza, görevlilerimize teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Bu gibi faaliyetler ilk olmadığı gibi son da değildir, bu tür faaliyetlerimiz Allah’ ın izniyle devam edecektir.” dedi.
Konuşmaların ardından yardım tırı dualarla uğurlandı.

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı 'TÜRKİYE DİYANET VAKAI NDAT TURKIYE DIYANET D FOUNDATION' görseli olabilir

Bir açık hava görseli olabilir

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir ayakta ve açık hava görseli olabilir
 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
türker kapındatürker kapındaISPARTA bilgisayar tamiriisparta oto ekspertizISPARTA egzoz tamiriISPARTA egzoz tamiriISPARTA kozmetikISPARTA cam balkon, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA uygun avm, ısparta kasap, ISPARTA sineklik, ISPARTA iç giyim, ISPARTA BOYA MALZEMELERİsüpürge toz torbası
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR