GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA OTO EKSPERTİZ

Isparta’da 73 vatandaşın veresiye defteri kapatıldı

Isparta’da  73 vatandaşın veresiye defteri kapatıldı
ISPARTA
418 Okunma
0
Veresiye Defterleri Kapatıldı
Türkiye Diyanet Vakfı Isparta Şubesi, ecdadımızdan miras kalan Zimem Defteri Kapatma geleneğini bu Ramazan ayında da devam ettirdi.
Isparta’da bakkallara borcu olan ve geri ödeme zorluğu çeken 73 vatandaşın, toplamda 38 bin liralık borcunun ödemesi TDV tarafından yapıldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Diyanet Vakfı Isparta Şube Başkanı ve İl Müftüsü Bayram Şahin şunları söyledi;
“Bu geleneği bu yılda sürdürmeye karar verdik. Allah razı olsun fakir fukaranın borçlarının silinmesini isteyen yardımseverler bizlere başvuruyor. Allah yardımseverlere fazlasıyla iade etsin inşallah. Bu sene de 73 kişinin borcunun 10’a yakın bakkaldan inşallah sileceğiz.
Malum Ramazan Ayı yardımlaşma ayıdır. Bu da geleneksel olarak, atalarımızdan bize miras kaldı. Meblağ olarak 38 bin lira olarak yardım dağıtıyoruz.”
Yapılan bu iyilikle aynı anda hem vatandaş hem de esnaf bir yükten kurtulmuş oluyor.

ISPARTA İL MÜFTÜLÜĞÜ


Fotoğraf açıklaması yok.
 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
isparta-oyuncak-oyun-zeka-akil-oyunlariisparta-temizlik-sirketleriisparta-bilardo-bowling-eglence-alani-merkezitürker kapındaisparta-kasap-et-urunleri-mangal-alo-paket-siparisisparta-yazar-kasa-profilo-yetkili-teknik-servisiisparta-kasap-kurbanlikisparta-mobilya-imalatiisparta-marka-patent-tesciliisparta-marka-tescilISPARTA ONLİNE MAĞAZA AŞIŞVERİŞ SİTESİisparta-mobilya-magazasiisparta konteynerisparta-marka-tescilısparta gül lokumunidua Ispartaısparta gelinliknidua instagramnidua instagramnidua whatsAppısparta cam balkonısparta duşakabinISPARTA AKTAR ISPARTA bilgisayar tamiriISPARTA motosikletISPARTA egzoz tamiriISPARTA cam balkon, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA uygun avm, ısparta kasap, ISPARTA sineklik, ISPARTA iç giyim, ISPARTA BOYA MALZEMELERİsüpürge toz torbası
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR