GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

ISPARTA AFAD'DAN “DEPREM ANI/TATBİKAT” KONULU BASIN BİLDİRİSİ

ISPARTA AFAD'DAN “DEPREM ANI/TATBİKAT” KONULU BASIN BİLDİRİSİ
ISPARTA
776 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları
İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ
AFETLERE HAZIRLIK YILI AĞUSTOS AYI ETKİNLİK TEMASI “DEPREM ANI/TATBİKAT” KONULU BASIN BİLDİRİSİ
 
 
 
DEPREM ANI / TATBİKAT
 
Bir acil durum veya afet hâlinde yapılması planlanmış olan müdahale sürecinde yer alacak eylemlerin uygunluğunu, yeterliğini ve güncelliğini mümkün olduğunca gerçeğe yakın koşullar altında ve bir senaryoya bağlı kalarak denemek amacıyla yapılan uygulamadır. AFAD, bu düşünceden hareketle Afetlere Hazırlık Yılı projesinin Ağustos ayı temasını “Deprem Anı/Tatbikat” olarak belirlenmiştir.
 
TATBİKAT NEDEN YAPILIR ? 
Tatbikatlar olası bir afet ve acil durumda can ve mal kaybının yaşanmaması veya en aza indirilmesi için öngörülen tehlike senaryoları doğrultusunda, hazırlanan afet ve acil durum planlarının uygulanabilirliğini gerçekçi ortamlarda test etmek, ekiplerin kapasite ve kabiliyetlerini görmek, yönetim fonksiyonu içinde yer alanların karar verme sürecindeki başarısını ölçmek amacıyla yapılır.
 
Deprem öncesinde neler yapılmalıdır?
Deprem sırasında neler yapılmalıdır?
Deprem sonrasında neler yapılmalıdır? 
Sorularının yanıtını AFAD’ın internet sitesinden ve kurumumuzdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca kurumumuzdan talep etmeniz halinde bu konularla ilgili eğitim ve tatbikat yapılabilmektedir.
 
           Kamuoyuna saygıyla sunulur. 26.08.2020

AFAD-Resim1
 
                                                                                                            
 
 
 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA BAYAN KUAFÖRÜ, ISPARTA cam balkon, ısparta kasap, ISPARTA PERDE , ISPARTA bilgisayar servisi, ısparta  su arıtma cihazıISPARTA çiğköfte siparişi , ISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR