GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

​İslamköy Modern Kooperatif Binasına Kavuşuyor

​İslamköy Modern Kooperatif Binasına Kavuşuyor
ISPARTA
900 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları
İslamköy Modern Kooperatif Binasına Kavuşuyor
Kırsal kalkınmada kadınların gücünü simgeleyen kadın kooperatifleri Isparta’da her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Kadınlar çalışma yaşamına dahil olarak daha da bilinçleniyor ve kendilerine yeni fırsatlar yaratabiliyorlar. Isparta’da kadınların kooperatifleşmesi için büyük çaba sarf eden Vali Ömer Seymenoğlu kooperatifleşmelerinin ardından da kadınları yalnız bırakmayarak her alanda onlara destek olmaya devam ediyor. Vali Seymenoğlu İslamköy Hanımeli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin yeni binasının inşaatında incelemelerde bulundu, yetkililerden inşaatla ilgili bilgi aldı.
İslamköy Hanımeli Kooperatifi’nin Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’na sunduğu proje kabul edilerek destek almaya hak kazandı. Projeyle birlikte İslamköy’de modern bir binaya kavuşacak kooperatif üyeleri ise heyecanla inşaatın tamamlanmasını bekliyor. İslamköy’e uygun bir şekilde tek kat olarak inşa edilen binada açık ve kapalı yeme içme alanları, iş atölyeleri gibi alanlar bulunacak. 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in anıt mezarı ile Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi’nin bulunduğu İslamköy bu yönüyle her yıl hatırı sayılır bir ziyaretçi ağırlıyor. Hanımeli Kooperatifi, 400’ü kapalı toplam 800 metrekare alana yapılacak yeni binalarında İslamköy’e gelen ziyaretçilere daha nitelikli hizmet verecekler.
İslamköy Hanımeli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Şenay Kara 17 üyeye sahip kooperatiflerinin şimdiye kadar köy içinde İl Özel İdaresi tarafından yapılan pazar yerinde hizmet verdiklerini belirterek Vali Ömer Seymenoğlu’nun teşvikleriyle sundukları projenin kabul olmasının ve sonucunda yeni binalarının inşaatının başlamasının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.
Kooperatif üyesi kadınlar ise kooperatif sayesinde ev ekonomisine katkıda bulunduklarını belirterek kendilerini bu konuda destekleyen Vali Seymenoğlu’na teşekkür ettiklerini söylediler.Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA egzoz tamiriISPARTA DÖNER SİPARİŞISPARTA NAYAN KUAFÖRISPARTA uygun avm, ISPARTA BAYAN KUAFÖRÜ, ISPARTA cam balkon, ısparta kasap, ISPARTA PERDE , ISPARTA bilgisayar servisi, ısparta  su arıtma cihazıISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR