GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

Gülgönen Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Çalışmalarına Devam Ediyor

Gülgönen Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Çalışmalarına Devam Ediyor
ISPARTA
1034 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları
Gülgönen Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Çalışmalarına Devam Ediyor

Gönen İlçe Merkezinde 7 kadın girişimci tarafından kurulan S.S. Gülgönen Tarımsal Kalkınma Kooperatifi yeni ortak kayıtları ile 20 kişiye ulaşan üye sayısıyla yolculuğuna devam etmektedir.

Kooperatif ortağı kadınlar ev şartlarında ürettikleri keçe sabunu, gül suyu, gül reçeli, salça, tarhana, erişte, bulgur, meyve ve sebze kuruları, yufka ekmek, ekşi mayalı ekmek, el açması baklava, hünnap ezmesi, hünnap sirkesi, elma sirkesi, alıç sirkesi, gül sirkesi ve üzüm sirkesi, peynir, gözleme ve börek gibi ürünleri Gönen İlçe merkezindeki mevcut satış noktasında tüketicilerin beğenisine sunmaktadırlar.

Kooperatif ana sözleşmesi gereğince, tarımsal ve hayvansal üretim, ortakların ihtiyacı için girdi temini, tarımsal ve hayvansal ürünler için işleme tesisi, yine ortakların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik; market, giyim mağazası, akaryakıt istasyonu, kırsal turizm, yolcu taşımacılığı, orman ürünleri istihsali, ortakların sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılama çalışmaları yapmak ve çok geniş bir alanda faaliyet gösterme yetkinliğine sahiptir.

Kooperatifin kuruluşundan itibaren İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından her türlü eğitim ve rehberlik desteği verilmiş ve verilmeye devam edecektir.

S.S. Gülgönen Tarımsal Kalkınma Kooperatifi için Müdürlüğümüzce proje hazırlanarak Tarım ve Orman Bakanlığına sunulmuştur.

Projenin Tarım ve Orman Bakanlığınca uygun görülmesi halinde alınacak hibe desteği ile Gönen yolu üzerinde satış ve pratik yiyeceklerin sunumunun yapılacağı, içerinde lavanta ve gül bahçesinin bulunduğu kırsal turizm alanı oluşturulması amaçlanmaktadır.

Eyüp ADIGÜZEL İl Müdürü
 
IMG-8732IMG-8736IMG-8723IMG-8731IMG-8718


Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA egzoz tamiriISPARTA DÖNER SİPARİŞISPARTA NAYAN KUAFÖRISPARTA uygun avm, ISPARTA BAYAN KUAFÖRÜ, ISPARTA cam balkon, ısparta kasap, ISPARTA PERDE , ISPARTA bilgisayar servisi, ısparta  su arıtma cihazıISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR