isparta-haberISPARTA OTO EKSPERTİZisparta-corba-siparis-salonu

EĞİRDİR'E BİLİM VE SANAT MERKEZİ

EĞİRDİR'E BİLİM VE SANAT MERKEZİ
ISPARTA 0
ISPARTA DÜĞÜN SALONLARIISPARTA-TENTE-BRANDA
EĞİRDİR'E BİLİM VE SANAT MERKEZİ (BİLSEM)
TEKLİF MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA SUNULDU.


Bilim ve sanat merkezleri (BİLSEM); ilkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren olan özel eğitim kurumlarıdır. 
Merkezin Eğirdir'e kazandırılması için, ilçemiz Prof. Dr. Turan Yazgan Anadolu Lisesinin boş olan üst katından BİLSEM olarak faydalanılmasını içeren teklif Milli Eğitim Bakanlığına sunulmuştur. İlçemiz ve çevre ilçelerden, söz konusu yeterliliği sağlayan öğrencilerin şu anda Isparta il merkezinde bulunan bilim ve sanat merkezine okul saatleri dışında geliş gidiş yapmaları gerekmektedir. Merkezin Eğirdir'de açılacak olması hem kontenjanların artmasını hem de bu öğrencilerin mağduriyet yaşamamasını sağlayacaktır. İlçemizin gelişimi adına da katkı sağlayacağı düşünülen BİLSEM'in ilçemizde açılmaya uygunluğunun en kısa zamanda kabul görmesini ve hizmete açılmasını diliyoruz.
(Eğirdir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu)
 
y1y3y2

Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.