GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA OTO EKSPERTİZISPARTA BALIK SİPARİŞ

EĞİRDİR’DE “YAYA ÖNCELİĞİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR.” ETKİNLİĞİ DÜZENLENECEK

  EĞİRDİR’DE “YAYA ÖNCELİĞİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR.”  ETKİNLİĞİ DÜZENLENECEK
ISPARTA 0
Isparta Düğün Salonları
                 EĞİRDİR’DE “YAYA ÖNCELİĞİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR.”  ETKİNLİĞİ DÜZENLENECEK
                       
Sürücülerin yer/zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla, İlçemizde 30 Mart 2021 Salı günü 12.00- 15.00 saatleri arasında tüm illerde eş zamanlı olarak İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda Devletin tüm unsurları ile farkındalık eyleminde olduğunu göstermek amacıyla “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” mottosu ana temalı etkinlik düzenlenecek.
            Bu kapsamda Eğirdir’de araç ve yaya trafiğinin yoğun olarak bulunduğu bölgelerde ve   Eğitim Kurumları bölgesindeki yaya geçidi çizgisi yenileme çalışmaları gerçekleştirildi.
 
            Yaya önceliği konusunda toplumda farkındalığı en üst düzeye çıkarmak ve yaya önceliğine verilen önemi vurgulamak amacıyla vatandaşların  “Kaldırımlar yayalar için mi yoksa araç ve esnaflar için mi yapılıyor belli değil” Şeklinde  Eğirdir Belediyesine yapılan çok sayıda şikayet ve müracaatlar üzerine;  Belediyemiz kullanım hakkı tamamen yayalara ait olan kaldırımlar üzerine park edilen araçlar, birçok esnaf lokanta ve çay ocaklarının yaptıkları işgaller, Özellikle yürüme alanının dar olduğu caddelerde kaldırımda teşhir edilen ürünler, kaldırım ve caddelerde konulan direk, duba ve çöp tenekeleri toplanmış olup konu üzerinde hassasiyetle durularak çalışmalara devam edileceği, bildirildi.
Programa Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik  ve Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ünde katılacağı öğrenildi.
(Eğirdir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu)


s3s2s1s1s5s6s7

 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
isparta-mobilya-magazasiisparta konteynerısparta gül lokumunidua Ispartaısparta gelinliknidua instagramnidua instagramnidua whatsAppısparta cam balkonısparta duşakabintürker kapındatürker kapındaISPARTA ONLİNE MAĞAZA AŞIŞVERİŞ SİTESİISPARTA AKTAR ISPARTA bilgisayar tamiriisparta oto ekspertizISPARTA egzoz tamiriISPARTA egzoz tamiriısparta bowling salonuISPARTA cam balkon, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA uygun avm, ısparta kasap, ISPARTA sineklik, ISPARTA iç giyim, ISPARTA BOYA MALZEMELERİsüpürge toz torbası
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR