isparta-haberISPARTA OTO EKSPERTİZisparta-corba-siparis-salonu

AEDAŞ’ın yeni genel müdürü İlkay Baydar oldu

AEDAŞ’ın yeni genel müdürü İlkay Baydar oldu
ISPARTA 0
ISPARTA DÜĞÜN SALONLARIISPARTA-TENTE-BRANDA

AEDAŞ’ın yeni genel müdürü İlkay Baydar oldu
 
Elektrik dağıtım sektöründe Türkiye’nin öncü şirketleri arasında yer alan AEDAŞ’ta genel müdürlük görevine İlkay Baydar atandı. 1 Haziran 2022 tarihi itibarıyla görevi üstlenen Baydar, enerji sektöründe 24 yıllık deneyime sahip bir isim.
 
 
Antalya, Burdur ve Isparta’da 2,3 milyondan fazla aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.’de (AEDAŞ) genel müdürlük görevine enerji sektörünün deneyimli isimlerinden İlkay Baydar atandı. 1998 yılından bu yana enerji sektöründe farklı kademelerde görev yapan Baydar, 1 Haziran’dan tarihinden itibaren AEDAŞ’ta genel müdürlük görevini üstlendi.
 
24 YILLIK DENEYİME SAHİP
 
1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun olan ve ardından Bahçeşehir Üniversitesi’nde işletme ve yönetim alanında yüksek lisans yapan Baydar, profesyonel iş hayatına 1998 yılında Aktaş Elektrik’te İşletme Bakım Başmühendisi olarak adım attı.
Daha sonra Ayedaş, Aydem Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Aksa Enerji gibi elektrik dağıtım şirketlerinde farklı yönetim kademelerinde görev alan Baydar son olarak 2017 yılından bu yana Enerjisa Ayedaş’ta Şebeke Operasyonları Bölge Müdürlüğü görevini yürütüyordu. Sektörde, farklı alanlarda 24 yıllık deneyime sahip olan İlkay Baydar,  sahadaki tecrübesinin yanı sıra, elektrik dağıtım sektöründe özelleştirme sonrasında devir, yeni organizasyon, yeni dağıtım sistemi ve işletme stratejileri alanlarında da etkin roller üstlendi.

lkay-Baydar
 
 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.