GÜCÜ ETKİSİNDE
isparta-mobilyaISPARTA OTO EKSPERTİZ

Türkiye'den Whatsapp, Instagram ve Facebook'a tepki!

Türkiye'den Whatsapp, Instagram ve Facebook'a tepki!
ISPARTA
156 Okunma
0
ISPARTA DÜĞÜN SALONLARIISPARTA-TENTE-BRANDA

Türkiye'den Whatsapp, Instagram ve Facebook'a tepki! Yeni adım sinyali

Sosyal medya devleri çöktü! Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, yeni bir düzenleme sinyali vererek, saatlerce erişim sorunu yaşayan Instagram, WhatsApp ve Facebook'a tepki gösterdi.

  Türkiye ve dünyada en çok kullanılan mesajlaşma ve sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Whatsapp, Instagram ve Facebook'a erişim sağlanamadı.


BAKAN YARDIMCISINDAN TEPKİ

Erişim sorununun ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Instagram, WhatsApp ve Facebook'a tepki gösterdi ve yeni düzenleme sinyali verdi.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklamalarda bulunan Sayan, sosyal medya devlerinin ülkelerin yasal düzenlemelerine uymadıklarını belirtti.

Sayan açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Facebook, Instagram ve WhatsApp servislerine uzun bir süre geçmesine rağmen ulaşılamıyor. Anlık haberleşme amacıyla kullanılan yabancı menşeli platformlar (OTT servisler) ve sosyal ağlar, ülkelerin yasal düzenlemelerine uymadığı gibi, hizmet kalitesi taahhütleri de bulunmuyor.

YENİ BİR DÜZENLEMEYE İHTİYAÇ DUYULUYOR
Kullanıcı sayısı arttıkça ekonomik değeri büyüyen bu platformların, kullanıcılarına karşı daha fazla sorumlu olması gerekiyor. Bu mecralarda sıkça yaşanan kesintiler, tüketici hakları yönünden yeni bir düzenleme ihtiyacı olduğunu gösteriyor.
Bu tür sorunlar, yerli ve milli mesajlaşma uygulamalarımızın önemini bir kez daha ortaya çıkarıyor. Tüm vatandaşlarımızı yerli ve milli uygulamalarımızı kullanmaya davet ediyorum.
 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.