GÜCÜ ETKİSİNDE
isparta-mobilyaISPARTA OTO EKSPERTİZ

Müftü Erkoç'tan Vekaletle Kurban Çağrısı

Müftü Erkoç'tan Vekaletle Kurban Çağrısı
ISPARTA
G.Tarihi: 07.07.2021 19:05
1208 Okunma
0
ISPARTA DÜĞÜN SALONLARI
Müftü Erkoç'tan Vekaletle Kurban Çağrısı
Isparta Gönen İlçe Müftüsü Abdülhalim Erkoç yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle tüm vatandaşlarımıza kurban ibadeti konusunda çağrıda bulundu. Müftü Erkoç, Gönen'de 2020 yılının verilerine göre vekaletle kurbanda bir önceki yıla göre % 100'lük bir artışı yakaladıklarını, bu yılın pandemi nedeniyle çok daha önem arzettiğini, ihtiyaç sahiplerine kurban etlerinin ulaştırılmasında ilçe müftülüğünün ve din görevlilerin aracı olacağını belirtti.

Müftü Erkoç sözlerine şöyle devam etti: Her yıl olduğu gibi bu yıl da Diyanet İşleri Başkanlığımiz il ve ilçe müftülüklerimiz vasıtasıyla yurt içindeki ve yurt dışındaki yoksullara kurbanlıklarınızı güvenli bir şekilde ulaştırıyor. TDV bu yıl yine "Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla 75 ülkeye ve ülkemizde ise il ve ilçeler dahil 430 merkeze kurbanlıkları gönderiyor.

Bu bağlamda ilçede yapılan anonslarla insanlarımızı kurban ibadetine teşvik ediyoruz. Bu çağrılara halkımız olumlu cevap veriyor, en son Gönen İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekilimiz Alim Göktaş iki kurban vekaletini TDV'ye vererek örnek oldu. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bu yıl kurban bağışında rekor kıracağımıza inanıyorum." Müftü Erkoç yurt içi kurban bedelinin 1125 TL, yurt dışı bedelinin ise 925 TL olduğunu belirterek Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonunda görevlilerin bağış sahibinin adını zikrederek kurbanları kestiklerini ve hisseleri ihtiyaç sahiplerine hijyenik bir şekilde teslim ettiklerini, insanımızın gönül rahatlığıyla kurbanlarını Türkiye Diyanet Vakfı'na teslim edebileceklerini'' açıkladı.
 
e0979567-0f01-40e6-981f-432e7479d794

6e7391ea-403f-4b1b-bf8c-469678f7b832
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
isparta-oto-muzik-sistemleri
isparta-pastane-yas-pasta-siparisi-baklava
isparta-gozleme-borek-kuyrugu-sulu-organizasyon-siparis-telefon
isparta-gastro-gaziantep-mutfagi-telefon-siparis
isparta-oto-ekspertiz-sanziman-tamiri-yedek-parca
isparta-perde
isparta-dugun-salonları-bubble-kids
isparta-oyuncak-oyun-zeka-akil-oyunlariisparta-temizlik-sirketleriisparta-off-road-modifiye-oto-aksesuarisparta-bilardo-bowling-eglence-alani-merkezitürker kapındaisparta-kasap-sarkuteriisparta-mobilya-imalatiISPARTA ONLİNE MAĞAZA AŞIŞVERİŞ SİTESİisparta-mobilya-magazasiısparta gül lokumuısparta cam balkonısparta duşakabinISPARTA bilgisayar tamiriISPARTA motosikletISPARTA egzoz tamiriISPARTA cam balkon, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA uygun avm, ısparta kasap, ISPARTA sineklik, ISPARTA iç giyim, ISPARTA BOYA MALZEMELERİsüpürge toz torbası
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR