GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA bilgisayar tamiriISPARTA BALIK SİPARİŞ

Isparta Emniyet Müdürlüğü duyurdu Silah Ruhsatları yeni düzenleme

Isparta Emniyet Müdürlüğü duyurdu Silah Ruhsatları yeni düzenleme
ISPARTA
1070 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BASIN BÜLTENİ

6136 sayılı Kanun kapsamında düzenlenen silah ruhsatları (Tabanca vs.) ve 2521 sayılı Kanun kapsamında düzenlenen yivli/yivsiz tüfek ruhsatları bugüne kadar vatandaşlarımızın ikametinin bulunduğu yerden sorumlu kolluk kuvvetince düzenlenmekteydi.
Bahse konu silah ve tüfek ruhsatları Türkiye genelinde aktif hale getirilen Ateşli Silahlar Projesi (ASİP) kapsamında, 24 Aralık 2020 tarihi itibariyle Isparta il ve ilçelerimizde uygulamaya başlanacağından; silah ruhsatı talebinde bulunan vatandaşlarımızın müracaatları yine ikametinin bulunduğu yerden sorumlu kolluk kuvvetince kabul edilerek, Valilik/Kaymakamlık Makamının onayından sonra, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne iletilecek ve yeni tip ruhsatlar Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce düzenlenerek vatandaşın ikamet adresine PTT aracılığı ile gönderilecek, vatandaşlarımızın yeni tip ruhsatlarını teslim almak için İl Emniyet Müdürlüğüne gelmesine gerek kalmayacaktır. 
Ayrıca silah ruhsat müracaatı kapsamında istenen belgelerin yanında MERNİS Sisteminde (Yeni Kimlik Kartı) biyometrik fotoğrafı bulunmayanların kesinlikle biyometrik fotoğraf ve ilgili bankalardan gişeden kart ücretinin (60 TL) yatırılarak alacakları makbuz ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Uygulama 24 Aralık 2020 tarihi itibariyle İlimizde başlayacaktır. Silah Ruhsat İşlemleri ile ilgili bilgi ve örnek dilekçelere www.ısparta.pol.tr sitesinden ulaşabilirsiniz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA EKBAPI SİPARİŞISPARTA kozmetikISPARTA DÖNER SİPARİŞISPARTA cam balkon, ISPARTA AKTARISPARTA egzoz tamiriISPARTA CAM BALKON, ISPARTA uygun avm, ısparta kasap, ISPARTA sineklik, ISPARTA iç giyim, ISPARTA BOYA MALZEMELERİsüpürge toz torbasıISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR