GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

Ekonomik Yatırımlar 13. Etapta Isparta'ya Kazandırılan Projeler

Ekonomik Yatırımlar 13. Etapta Isparta'ya Kazandırılan Projeler
ISPARTA
813 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları
T.C.
ISPARTA VALİLİĞİ
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü
Sayı : 59916911-621.99-E.552336                                                                                 14.02.2020
Konu :Ekonomik Yatırımlar 13. Etapta İlimize Kazandırılan Projeler

BASIN BÜLTENİ
Ekonomik Yatırımlar 13. Etapta İlimize Kazandırılan Projeler
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında 13. Etap hibe programında Isparta'dan toplam 17 proje kabul edilmiştir.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ gereğince; İl Proje Değerlendirme Komisyonu ve Tarım ve Orman Bakanlığınca yapılan değerlendirmeler sonucunda ekonomik yatırım programı kapsamında proje tutarı 6.574.930-TL olan 5 proje, Ekonomik altyapı projeleri kapsamında proje tutarı 2.373.427-TL olan 12 adet proje olmak üzere toplam proje tutarı 8.948.357TL olan 17 proje kabul edilmiştir.
Projelerin %50'si Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yatırımcılara hibe desteği olarak ödenecek olup hibe tutarı 4.214.849-TL dir.
Başlıca destek verilen konular: Meyve bahçeleri için file sistemi, meyveciliğe yönelik don pervanesi, soğuk hava depo yapımı, meyve kurutma tesisi, hayvancılığa yönelik yem kırma ezme dağıtma makineleri, silaj ve balya makineleri, süt sağım ünitesi, balıkçılığa yönelik soğutma sistemi, yenilenebilir enerji kaynaklarıdır.
Söz konusu konularda hibeler ilimize kazandırılmış olup ilimize hayırlı olmasını diliyoruz.

Enver Murat DOLUNAY
İl Müdürü
 
k-rsal-hibe-2020k-rsal-hibe-2020-sonResim1Resim4Resim5

 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA BAYAN KUAFÖRÜ, ISPARTA cam balkon, ısparta kasap, ISPARTA PERDE , ISPARTA bilgisayar servisi, ısparta  su arıtma cihazıISPARTA çiğköfte siparişi , ISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR