GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

Eğirdir Gölüne 562 Bin Sazan Balığı Bırakıldı

Isparta’da 9 gölet ve Eğirdir gölüne toplam 600 bin adet sazan balığı yavrusu bırakıldı.

Eğirdir Gölüne 562 Bin Sazan Balığı Bırakıldı
ISPARTA
G.Tarihi: 04.09.2020 21:06
1027 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları
Eğirdir Gölü'ne, sazan balığı popülasyonunu artırmak için 562 bin sazan balığı yavrusu bırakıldı.Eğirdir limanında düzenlenen programda Vali Ömer Seymenoğlu ilk balıkları gölle buluşturdu.

Eğirdir Gölüne 562 Bin Sazan Balığı Bırakıldı
Eğirdir Gölü'ne, sazan balığı popülasyonunu artırmak için Tarım ve Orman Bakanlığı Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü’nden temin edilen 562 bin sazan balığı yavrusu bırakıldı. Eğirdir limanında düzenlenen programa Vali Ömer Seymenoğlu, Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ile Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri katıldı.
Balıkları ilk olarak suyla buluşturan Vali Seymenoğlu yaptığı açıklamada Isparta genelindeki göl ve göletlerde toplam 600 Bin balığın suyla buluşturulacağını belirterek bu güzel gölde balık popülasyonunun artışına katkı sunmak amacında olduklarını söyledi.
Vali Seymenoğlu sözlerine şöyle devam etti, “Tarım bakanımızın talimatları doğrultusunda 562 Bin yavru sazan balığını Eğirdir Gölü’nün muhtelif yerlerinde suyla buluşturacağız. Geri kalan  50 Bin balık  da ilimizin farklı yerlerindeki göletlerde suyla buluşturulacak. Bizim temennimiz bu tür doğal güzellikleri hem turizm anlamında yaşayabilmek hem de yörede yaşayan insanlarımızın ev ekonomisine katkı sağlayabilmesine fırsat verebilmek. Bu yavru balıklar eminim ki birkaç yıl içerisinde büyüyerek bu gölden faydalanan balıkçılarımızın ekonomisine büyük katkı verecektir. Eğirdir gölümüz tatlı su balıkçılığı açısından ülkemizin önemli bir değeri özellikle kerevit üretiminde önemli bir yere sahip. “ dedi.
Kaçak avcılıkla mücadelenin hız kesmeden devam edeceğini ve balıkçıların yasaklara özenle uymasını isteyen Vali Seymenoğlu vatandaşlara ise Eğirdir Gölü’nü temiz tutmaları ve korumaları çağrısında bulundu.
Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök de balık popülasyonun artmasının özellikle avcılıktan geçimini sağlayan  vatandaşlara ciddi katkılarının olacağını kaydetti.
Eğirdir Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ayhan Küçükköse ise tüm balıkçılar adına ilgililere teşekkür ederek, Eğirdir Gölü’nün korunması için herkesin çok özverili olması gerektiğini söyledi.
Ardından Vali Seymenoğlu ilk balıkları gölle buluşturarak hayırlı uğurlu olsun temennisinde bulundu.
 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA BAYAN KUAFÖRÜ, ISPARTA cam balkon, ısparta kasap, ISPARTA PERDE , ISPARTA bilgisayar servisi, ısparta  su arıtma cihazıISPARTA çiğköfte siparişi , ISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR