GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

2020 Yılı Tarım Sigortaları Kapsamı ile İlgili Karar

Isparta'daki tarım sigortası olan herkesi ilgilendiren karar yayınlandı.... işte detaylar...

 2020 Yılı Tarım Sigortaları Kapsamı ile İlgili Karar
ISPARTA
782 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları
T.C.
ISPARTA VALİLİĞİ
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü basın duyurusu

Tarım Sigortaları Kapsamı ile İlgili Karar Yayınlandı

2020 Yılı Tarım Sigortaları Havuzu Tarafından Kapsama Alınacak Riskler, Ürünler ve Bölgeler ile Prim Desteği Oranlarına İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı 25/12/2019 tarihli ve 30959 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanmıştır.
Mevcut kapsama ilave olarak 2020 yılında ilk defa;
  • İsteğe bağlı olarak Yağ Gülünde "don" riskinin verdiği zararlar,
  • Su ürünleri hayat sigortasında isteğe bağlı olmak üzere "hırsızlık" riski,
  • Devlet destekli bitkisel ürün sigortasında mısır (tatlı), biberiye, ketencik ve çamfıstığı ürünleri ile bitkisel ürün sigortası bünyesindeki ağaç-fidan sigortasında çay, çamfıstığı ve sumak ürünleri dolu paketine dahil edilmiş; ayrıca, isteğe bağlı olarak sumak ürününde don riski, teminat kapsamına alınmıştır.
  • Açık alanda yetiştirilen meyvelerde ve Yağ Gülünde; verilen prim desteğine ilave olarak, sadece don riski primine 1/3 oranında ek prim desteği, uygulamaya alınmıştır.
Ayrıca, İlimiz 2020 yılı İlçeler bazında Tarsim poliçe son kabul tarihleri, Bitkisel Ürün Sigortaları ilk ve son kabul tarihleri ile İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası ilk ve son kabul tarihleri açıklanmıştır.
Üreticilerimiz ayrıntılı bilgilere İl Müdürlüğümüzün isparta.tarimorman.gov.tr internet adresinden ulaşılabilir.
Tüm çiftçilerimize ilanen duyurulur.

Enver Murat DOLUNAY
İl Müdürü

 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA cam balkon, ISPARTA PERDE , ısparta  su arıtma cihazıISPARTA döner sipariş, ISPARTA iskender sipariş, ISPARTA çiğköfte siparişi , ISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA manav sipariş, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta ekran değişimi cam değişimiısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR