GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

OSTİM Teknopark 2023'e kadar 10 milyon dolarlık ihracat hedefliyor

OSTİM Teknopark Genel Müdürü Çağlar "Kurulduğumuz 2018 yılından bu yana, şu ana kadar 6 ülkeye yaklaşık 500 bin dolarlık ihracat yaptık." dedi.

OSTİM Teknopark 2023'e kadar 10 milyon dolarlık ihracat hedefliyor
Ekonomi
73 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları

ANKARA - OSTİM Teknopark Genel Müdürü Derya Çağlar, kuruldukları 2018 yılından bugüne kadar 6 ülkeye yaklaşık 500 bin dolarlık ihracat yaptıklarını belirterek, "Gelecek yıl 1 milyon dolarlık ve Cumhuriyet'in 100'üncü yılı olan 2023'e kadar ise 10 milyon dolarlık ihracat yapmayı hedefliyoruz." dedi.

Çağlar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknoparkın Ankara, Atılım, Başkent, Çankaya, Hacettepe, Ostim Teknik ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji üniversiteleriyle ortaklıkları bulunduğunu söyledi.

OSTİM OSB'de faaliyet gösteren yaklaşık 6 bin 200 işletmeye, üniversite-sanayi iş birliği yoluyla teknolojiye erişim ve geliştirilen teknolojilerin ticarileştirilmesi imkanı sağladıklarını dile getiren Çağlar, yüzde 52 doluluk oranına ulaşan teknoparkta, savunma, yazılım, bilişim, elektronik, makine ve tasarım sektörlerinde faaliyet gösteren 49 firmanın bulunduğunu ifade etti.

Çağlar, OSTİM Teknopark'taki Teknoloji Üretim Atölyesi'nde, 1600 metrekarelik alanda, KOBİ'ler, girişimci, tasarımcı ve öğrencilerin prototip üretmelerine ve Ar-Ge çalışmalarına olanak tanıdıklarını anlattı.

Teknoparkın OSTİM Teknik Üniversitesi ile aynı kampüste yer alması ve bölge içinde seri üretime imkan sağlamasıyla Türkiye'deki diğer teknoparklardan ayrıldığına dikkati çeken Çağlar, teknoparkta, geliştirilen ürünlerin ticarileştirilmesi için her türlü yapılaşma ve destek mekanizmalarının aktif hale getirildiğini kaydetti.

"Amacımız ihracatla büyümek"

OSTİM Teknopark'ta, bugüne kadar gerçekleştirilen projelerin toplam bütçesinin yaklaşık 179,7 milyon lira olduğunu bildiren Çağlar, "Teknopark firmalarımız, 175 Ar-Ge ve 9 tasarım personeliyle var güçleriyle çalıştılar ve bugüne şu ana kadar 6 ülkeye, yaklaşık 500 bin dolarlık ihracat yaptılar. OSTİM Teknopark olarak gelecek yıl 1 milyon dolarlık ve Cumhuriyet'in 100'üncü yılı olan 2023'e kadar ise 10 milyon dolarlık ihracat yapmayı hedefliyoruz." diye konuştu.

Firmaların ihracat başarısının yanında, geliştirilen projelerle ulusal ve uluslararası yarışmalarda birincilikler dahil çeşitli dereceler aldıklarına değinen Çağlar, OSTİM Teknopark olarak gelecek yıl da ihracatla büyüme ve gelişmeyi amaçladıklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA cam balkon, ISPARTA PERDE , ısparta  su arıtma cihazıISPARTA döner sipariş, ISPARTA iskender sipariş, ISPARTA çocuk kreşi, ISPARTA çiğköfte siparişi , ISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA manav sipariş, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA bilgisayar aksesuarları, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta ekran değişimi cam değişimiısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR