isparta-haberISPARTA OTO EKSPERTİZisparta-corba-siparis-salonuISPARTA-mobilya-magazalariISPARTA-genc-odasi-bebek-cocuk-odasimobilya-magazalari

​TÜBİTAK Bilim Söyleşileri Kapsamında Öğrencilere Bilim ve Teknoloji Aşılanıyor

​TÜBİTAK Bilim Söyleşileri Kapsamında Öğrencilere Bilim ve Teknoloji Aşılanıyor
TÜRKİYE 0
ISPARTA DÜĞÜN SALONLARIISPARTA-TENTE-BRANDA
TÜBİTAK Bilim Söyleşileri Kapsamında Öğrencilere Bilim ve Teknoloji Aşılanıyor
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Hasan Yılmaz, TÜBİTAK Bilim Söyleşileri etkinliği kapsamında Isparta Kadir Boylu Ortaokulu ve Atabey 75.yıl Ortaokulunda öğrencilerle bir araya geldi.
ISUBÜ Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Hasan Yılmaz, öğrencilerin bilime ve teknolojiye olan ilgisini, sevgisini ve farkındalığını artırmak amacıyla "Sürdürülebilir Yaşamın Formülü (SYF): Ekonomi +Ekoloji +Etik (3E)" konulu bilim söyleşilerini gerçekleştirdi.
Prof.Dr. Hasan Yılmaz, söyleşisinde ekonomi, ekoloji, etik, üretim, tüketim, ekonomi-doğa ilişkisi, tüketim odaklı yaşam tarzı, tarımsal üretimi tehdit eden temel çevre sorunları, sürdürülebilir tarımsal üretim,  gıda yetersizliği,  açlık, üretim, tüketim ve çevre etiği, sürdürülebilir yaşam döngüsü, gelecek nesiller, çevre dostu üretim, sorumluluk ve ödev duygusu, görev bilinci,  bilim ve teknoloji konusunda bilgiler aktardı.
Bu konularda yaşanan güncel sorunları ve bu sorunları çözmek için yapılmakta olan bilimsel çalışmaları öğrencilerin anlayabilecekleri görsellerle zenginleştirilmiş bir sunum ile anlatan Prof.Dr.Hasan Yılmaz, kişisel gelişiminden, akademik kariyerinden, yaptığı bilimsel çalışmalar ve alanındaki ilgi çekici konulardan bahsetmiş, kendi deneyimlerinden yola çıkarak bilimsel bir kariyerin nasıl şekilleneceği konusunda öğrencilerin ilgilerini, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerini  motive eden bir üslupla söyleşisini bitirdi.
 
278972600-1126922961421091-1032798193907776054-n278984872-1126922918087762-6554601809606259750-n279145680-1126922871421100-8403852961746515268-n
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
isparta-kokorec-adana-durum-kofte-doner-ekmek-arasi-sucuk-alo-paket-siparis-doyum-bufe-isparta
isparta-pirlanta-yuzuk-kolye-alyans-ucuz-kampanya-koseoglu-kuyukculuk
isparta-perde-jaluzi-stor-fon-perde-firmalari
isparta-guzellik-merkezi-salonu-manikur-kalici-makyaj-protez-tirnak
isparta-cig-kofte-siparis-telefon
isparta-hatay-yoresel-urunler
isparta-gelinlik-tesettürlü gelinlik-makjaj-kiralama-bindalli-kaftan-
isparta-mobilya-dekorasyon-murfak-dolap-imalat
isparta-cam-imalatı-cift-cam-kampanya-fiyatlari
isparta-prefabrik-konut-ev-konteyner-ucuz-kampanya-fiyatlari
isparta-sarkuteri-yoresel-urunler-cig-sut-et
isparta-bali-izgara-ekmek-arasi-tava-restaurant
isparta-pizza-pasta-bogaca-tatli-simit-borek-siparis-telefon-pinoli-
isparta-gunes-elektrik-paneli
isparta-mobilya-ipek-muzaffer-tarik-karaca-divanev-manco-genc-cocuk-odasi-inegol-divanev-mobilya
isparta-ic-giyim
isparta-sanziman-hidrolik-direksiyon-tamiri
isparta-oto-muzik-sistemleri
isparta-pastane-yas-pasta-siparisi-baklava
ISPARTA iç giyim, isparta-dugun-salonları-bubble-kids
isparta-temizlik-sirketleriisparta-off-road-modifiye-oto-aksesuartürker kapındaisparta-mobilya-imalatiISPARTA ONLİNE MAĞAZA AŞIŞVERİŞ SİTESİısparta gül lokumuısparta cam balkonısparta duşakabinISPARTA bilgisayar tamiriISPARTA motosikletISPARTA egzoz tamiriISPARTA cam balkon, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA uygun avm, ısparta kasap, ISPARTA sineklik, ISPARTA BOYA MALZEMELERİsüpürge toz torbası
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR