GÜCÜ ETKİSİNDE
Glaswin

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ ve MASKE DAĞITIMI

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ ve MASKE DAĞITIMI
ISPARTA
624 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
İTİMAT MOIBİLYA
Bakan Selçuk'tan kısa çalışma ödeneği açıklaması
Koronavirüs salgını nedeniyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, alınan önlemlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kısa Çalışma Ödeneği'nin şartlarının genişletileceği için çoğu işverenin bundan faydalanacağını son dakika haberiyle açıklayan Bakan Selçuk, maske ve kolonya dağıtımının İlk başta Ankara ve İstanbul üzerinden başlanacağını duyurdu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapılan gelir testlerine bağlı olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara 2 milyar liralık yardımı mart ayı sonuna kadar dağıtacağız" dedi.
Bakan Selçuk, koronavirüs salgını nedeniyle maske, kolonya dağıtımına başlanacağını söyledi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'un yapmış olduğu açıklamalardan satır başları;

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ
Bunun bütün sektörlere daha fazla fayda sağlaması için belirli koşullarda esneklikler de sağlayacağız. Kısa Çalışma Ödeneği'nin şartlarını esneteceğimiz için çoğu işveren bundan faydalanacak. Telafi çalışma süresini 2 aydan 4 aya çıkartıyoruz.
İşçi ve işveren sendikalarının talepleri geldikçe biz ona dair önlemler almaya devam edeceğiz.

MASKE DAĞITIMI
İlk başta Ankara, İstanbul üzerinden başlanacak, daha sonra da proje genişletilir.

15 KURALINA HARFİYEN UYULUYOR
Huzurevlerimizde doktor sayısını artırıyoruz.
Türkiye genelinde 153'ü devlete ait olmak üzere 400'ü aşkın huzurevimiz var, her birini günlük kontrol ediyoruz.
Türkiye çapındaki kuruluşlarımızda hijyen ve mesafe kurallarına, 14 kurala harfiyen uyuluyor.

2 MİLYAR LİRALIK YARDIM DAĞITILACAK
Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapılan gelir testlerine bağlı olarak en alt kesime 2 milyar liralık yardımı dağıtacağız.  Hedefimiz martın sonuna gelmeden, en geç nisan ayı başında dağıtmak.

DEVLETTEN YARDIM ALABİLİRSİNİZ
Özel kreşlerle anlaşmalar incelensin. Şartlar uygunsa devletten yardım alabilirler. Bu durumdan da kreşler paralarını devletten alacak. Özel kreşler de Kısa Çalışma Ödeneği'nden yararlanabilir durumda olacak. Velilerin mağduriyeti ortadan kalkmış olacak

ONLINE BAŞVURU YAPIN
Koronavirüs riskine karşı kamu işçi alımlarında binalar kurumlara gelip değil, online başvuru yapsınlar. SGK ve e-Devlet kapısı üzerinden çok sayıda işlem yapılabiliyor. Koronavirüs salgını nedeniyle toplumsal mesafeyi korumak adına dışarı çıkmayın.
 
 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta ekran değişimi cam değişimiISPARTA ucuz mobilyaısparta cocuk kulübüısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA İÇ GİYİMISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR