GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

Isparta'da Yem Bitkileri Yetiştiriciliği ve Desteklemeleri İstişare Toplantısı

Isparta'da Yem Bitkileri Yetiştiriciliği ve Desteklemeleri İstişare Toplantısı
ISPARTA
917 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları
T.C.
ISPARTA VALİLİĞİ
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü
Sayı       : 59916911-621.99-E.504338                                                                         11.02.2020
Konu     :Yem Bitkileri Yetiştiriciliği ve
Desteklemeleri İstişare Toplantısı Düzenlendi

BASIN BÜLTENİ
Yem Bitkileri Yetiştiriciliği ve Desteklemeleri İstişare Toplantısı Düzenlendi
İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde yem bitkileri yetiştiriciliği ve desteklemeleri konusunda yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri istişare toplantısı düzenlendi.
İlimiz genelinde Yem Bitkileri Yetiştiriciliği ve Desteklemeleri konusunda yaşanan aksaklıkların giderilmesi ve İlimizde Yem Bitkileri Yetiştiriciliğini arttırmak amacıyla İl Tarım ve Orman Müdürü Enver Murat Dolunay, İl Müdür Yardımcıları Uğur Turgut ve Eyup Adıgüzel, Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Mehmet Kamil Tiryaki ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlerinin katılımlarıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda istişare toplantısı düzenlenmiştir .
Toplantıda açılış konuşmalarını yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Enver Murat Dolunay, yem bitkilerinin kaba yem açığının kapanmasında ve hayvancılık açısından önemine vurgu yapmıştır.
İl Müdürü Enver Murat Dolunay' ın konuşmalarının ardından Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Şükrü Başer tarafından hazırlanan 4342 Sayılı Mera Kanunu ve Yem Bitkileri Yetiştiriciliği sunumu yapılmıştır.
Yapılan sunumun ardından Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Mehmet Kamil Tiryaki ilimiz genelindeki Mera varlığından ve Meraların hayvan yetiştiriciliği açısından yetersiz olmasından dolayı yem bitkileri yetiştiriciliğine daha fazla önem verilmesi gerektiğine vurgu yaparak, bu amaçla ilimiz genelinde yem bitkileri ekiliş alanlarının arttırılması çalışmalarına ağırlık verilmesi gerektiğini, bu doğrultuda Bakanlığımıza sunulmak üzere İl merkezi ve ilçeleri kapsayan "Yem Bitkileri Ekiliş Alanlarını ve Çeşitliliğini Arttırma Projesi" nin yapılacağını belirtmiştir .
Daha sonra Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Yem Bitkileri Ekiliş Alanlarını ve Çeşitliliği Arttırma Projesi" nin sunumu Ziraat Mühendisi Salih Vehbi Çal tarafından yapılmıştır.
İlimiz genelinde uygulanacak tarımsal yayım faaliyetleri sonucunda çiftçilerin çeşitli tarımsal konuların yanında yem bitkileri yetiştiriciliği hakkında da bilgi ve beceri seviyeleri artırılmış olacaktır.

Enver Murat DOLUNAY
İl Müdürü
 
IMG-3694-CopyIMG-3701-CopyIMG-3704-CopyIMG-3721-Copy
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA uygun avm, ISPARTA BAYAN KUAFÖRÜ, ISPARTA cam balkon, ısparta kasap, ISPARTA PERDE , ISPARTA bilgisayar servisi, ısparta  su arıtma cihazıISPARTA çiğköfte siparişi , ISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR