GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

Isparta'da Su Ürünleri Denetimleri Yapıldı

Isparta'da su ürünleri denetimleri kapsamında balıkçılara denetim yapıldı.

Isparta'da Su Ürünleri Denetimleri Yapıldı
ISPARTA
G.Tarihi: 15.10.2020 20:46
904 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları
BASIN BÜLTENİ
Su Ürünleri Denetimleri Devam Ediyor
Su ürünleri avcılığına ilişkin düzenleme ve denetim yapma yetki ve sorumluluğu 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu ile Bakanlığımıza verilmiştir.
Bu kapsamda su ürünleri avcılık faaliyetinde bulunacak avcılara boy, yer, zaman ve av araçları yönünden uymaları zorunlu olan düzenlemeler getirilmiştir.
Genel av sezonunun açılmasıyla birlikte su ürünlerinin korunması, sürdürülebilir olması ve yasadışı su ürünleri avcılığında caydırıcılığın sağlanması amacıyla getirilen yeni düzenlemelerin etkin bir şekilde uygulanması için, içsular, karaya çıkış noktaları, nakil güzergahları, işleme ve değerlendirme tesisleri, soğuk hava depoları, toptan ve perakende satış yerlerinde denetimler yapılmıştır.
Söz konusu denetimler doğrultusunda İl Müdürlüğümüzdeki Su Ürünleri Mühendisleri tarafından İlimizde özelikle Eğirdir Gölü başta olmak üzere su ürünleri avlak sahaları, limanlar, balıkçı barınakları ve karaya çıkış noktalarında Eylül ayında 39 adet işleme ve değerlendirme tesislerinde, 2 adet perakende balık satış yerleri, süpermarket ve semt pazarlarında 27 adet olmak üzere ilimiz genelinde eş zamanlı olarak toplam 68 adet su ürünleri denetim ve kontrol gerçekleştirilmiştir.
Yapılan denetimlerde mevzuata uygunluk incelenmiş ve tüketicilerin güvenilir deniz ürünlerine ulaşımının sağlanması amaçlanmıştır.
Denetim esnasında, perakende balık satış yerleri, su ürünleri işleme tesisleri ve avcılara su ürünleri yasakları hakkında bilgilendirme yapılmıştır.
Eyup ADIGUZEL İl Müdürü


IMG-20201012-WA0011IMG-20201012-WA0006-2IMG-8577IMG-0212
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA egzoz tamiriISPARTA DÖNER SİPARİŞISPARTA NAYAN KUAFÖRISPARTA uygun avm, ISPARTA BAYAN KUAFÖRÜ, ISPARTA cam balkon, ısparta kasap, ISPARTA PERDE , ISPARTA bilgisayar servisi, ısparta  su arıtma cihazıISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR