Glaswin

Isparta'da Kadın Üreticilere Yönelik Teknik Gezi Düzenlendi

Isparta'da Kadın Üreticilere Yönelik Teknik Gezi Düzenlendi
ISPARTA 0
Isparta Düğün Salonları
İTİMAT MOIBİLYA
T.C.
ISPARTA VALİLİĞİ
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü BASIN BÜLTENİ


Kadın Üreticilere Yönelik Teknik Gezi Düzenlendi
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Isparta'lı bir grup üretici kadın ile İzmir'e teknik gezi düzenlendi.
Cumhurbaşkanlığı birinci "100 Günlük İcraat Programı" kapsamında, Tarım ve Orman, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler ve Ticaret Bakanlıkları ortaklığında 30 Ekim 2018 tarihinde imzalanan, "Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü" dahilinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile birlikte bir grup üretici kadın için teknik gezi düzenlendi.
Toplamda iki günlük olarak planlanan teknik gezinin ilk gününde Aydın İli Kuyucak ilçesinde kurulu Kuyucak Kadın Girişimciler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ziyaret edilerek kooperatif başkanı Emine Ertürk'ten, kooperatiflerinin çalışmaları hakkında bilgi alındı. Gezinin ikinci gününden yine kadın girişimciler tarafından kurulan ve bu konuda oldukça yol kat etmiş olan İzmir Seferihisar'da faaliyet gösteren Hıdırlık Tarımsal Kalkınma Kooperatifinde geniş katılımlı bir toplantı düzenlendi.
Toplantıda kooperatif çalışmaları ile kurulduğu tarihten bugüne kooperatif yolculuğu hakkında kooperatif başkanı Neptün Soyer, İzmir Tarımsal Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği Müdürü Yasemin Güngör ve toplantıda hazır bulunan ekip arkadaşları tarafından bilgiler verildi.
Toplantının ardından Seferihisar'ın üretici kadınlarının ev yapımı yiyecek ve el işi ürünlerinin satıldığı meşhur Sığacık Pazarı gezilmiştir.
Daha sonra kadın girişimcilere farklı bir örnek teşkil etmesi açısından, Aydın Germencik İlçesi Balatçık Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi zeytin işleme ve zeytinyağı üretim tesisi gezilerek kooperatif yetkililerinden çalışmaları hakkında bilgi alınmıştır.
Isparta İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak, her zaman girişimci ve çalışkan kadınlarımızın yanında ve destekçisi olduğumuzu hatırlatır, üretici kadınlara yönelik olarak düzenlediğimiz bu ve bundan sonrada düzenleyeceğimiz teknik gezilerimizin Isparta'lı kadın üreticilerimize faydalı olmasını temenni ediyoruz.
 
712456
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.