Glaswin

Isparta'da Eşsiz Kasnak Meşesi Ormanı

Isparta'da Eşsiz Kasnak Meşesi Ormanı
ISPARTA 0
Isparta Düğün Salonları
İTİMAT MOIBİLYA
Eşsiz Kasnak Meşesi Ormanı

Kasnak Meşesi Ormanı doğal olarak sadece ilimiz Isparta sınırları içinde yetişiyor. Boyları 30 metreyi bulan ve Dünyada doğal olarak sadece Yukarı Gökdere Köyü sınırları içinde yetişen 1300 hektarlık Kasnak Meşesi ormanı koruma altında. Vali Ömer Seymenoğlu Kasnak Meşesi ormanına giderek incelemelerde bulundu.
Vali Seymenoğlu, Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Belediye Başkanı Veli Gök, İl Genel Meclisi Üyeleri, Milli Parklar yetkilileri ve köy muhtarları ile birlikte 1987 yılında Tabiat Koruma Alanı ilan edilen Yukarı Gökdere köyü sınırları içinde bulunan 1300 Hektarlık Kasnak Meşesi ormanında incelemelerde bulundu. 
Girişin yasak olduğu ve sadece Bilimsel Araştırmalar için özel izinle giriş yapılabilen ormanda boyu 30 metreyi aşan 650 yıllık kasnak meşeleri bulunuyor. Yukarı Gökdere Köyü Muhtarı Ahmet Sarı atalarından miras kalan bu doğal güzelliği korumaya devam edeceklerini belirterek Bölgenin dağcılara açılmasını istedi.
Eğirdir Milli Parklar İşletme şefi Mustafa Arıkoğlu bölgenin Dünyada bir benzerinin daha olmadığını belirterek, alanda bilimsel ve eğitim çalışmalarının izinle yapılabildiğini kaydetti.
Bölgenin korumasından taviz vermeden, Kasnak Meşesi ormanının ülke içinde ve uluslararası alanda tanıtımını yapacaklarını belirten Vali Ömer Seymenoğlu;  bölgeyi doğaseverlerin de gezmesini sağlayacak bir çalışma yapacaklarını kaydetti.   
 
v-6v-7v-8v-9v-10v-11v-12v-1-1v-2v-3v-4v-5

 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
kaya-halISPARTA BOYKES DÖNER SİPARİŞısparta cocuk kulübüisparta pasta malzemeleriısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıisparta giyotin cam balkonISPARTA İÇ GİYİMISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA DÜĞÜN SALONLARIISPARTA TÜRKER AVM

ÇOK OKUNANLAR