GÜCÜ ETKİSİNDE
Glaswin

Isparta Belediye Başkanı Sayın Şükrü Başdeğirmen’in Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajı

Isparta Belediye Başkanı Sayın Şükrü Başdeğirmen’in
Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajı
ISPARTA
476 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
İTİMAT MOIBİLYA
Isparta Belediye Başkanı Sayın Şükrü Başdeğirmen’in
Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajı

 
Mübarek üç ayların başında idrak ettiğimiz Regaib Kandilinin ardından Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin (SAV) hikmet dolu yolculuğu olan mübarek Miraç Kandiline erişmenin sevincini yaşıyoruz.
İslam Aleminin ve milletimizin Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin içerisinden geçmekte olduğumuz bu zor günlerde tüm insanlığın sağlık, huzur ve mutluluğuna vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.
Miraç, Peygamber Efendimizin (SAV) Mekke’deki Mescidi Haram’dan Kudüs’teki Mescidi Aksa’ya, oradan da göklere yükseltildiği ve Rabbimizin huzuruna kabul edildiği mübarek ve müstesna bir gecedir.
Miracın özünde kötülüklerden temizlenme, insanlığın yararına değerler üretme, paylaşma, sorumluluk ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek yüce mertebelere ulaşmak vardır.
Miraç bir yükseliştir. Tüm kötü duygulardan arınarak tertemiz bir kulluğa en yüce mertebeye ulaşmaktır.
Her şeyden evvel bu hadise efendimizin 63 yıllık çileli hayatının en zorlu döneminde meydana gelmiştir. Bu yolculuk bize hak yolda sabrı, sebatı, yılmamayı, Alah´a tevekkülü anlatır. 
Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, sevgi ve barış tohumlarının ekilmesine katkı sağlayalım.
Yine vatandaşlarımızın sağlığını korumayı, özellikle yaşlıların can güvenliğini sağlamayı hedefleyen, muhtemel zararları önlemeye yönelik devletimizce alınan Korona Virüs kararlarının uygulanmasının da insani ve vicdani bir sorumluluk olduğunu belirtmek isterim.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm Müslüman Aleminin ve hemşehrilerimin Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu gecede yapılan duaların; İslam dünyasının birlik, dirlik ve beraberliğine, kardeşliğimizin güçlenmesine, insanlığın sağlık, huzur ve mutluluğuna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.
Vatanımız için şehadet mertebesine ulaşan kahramanlarımızı, şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta ekran değişimi cam değişimiISPARTA ucuz mobilyaısparta cocuk kulübüısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA İÇ GİYİMISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR