GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

Genç Gezginler Keşfetmeye Devam Ediyor

Genç Gezginler Keşfetmeye Devam Ediyor
ISPARTA
205 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları
Genç Gezginler Keşfetmeye Devam Ediyor
Süleyman Demirel Üniversitesinin genç gezginleri her hafta sonu farklı rotaları keşfetmeye devam ediyor. Şehrimizin doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel dokusunu tanıtmak amacıyla üniversitemiz tarafından başlatılan “Keşif Isparta”nın bu haftaki durağı, Atabey Ertokuş Bey Medresesi, İslamköy Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi, Eğirdir Can Ada ile Akşehir oldu.

2017 yılında başlayan “Keşif Isparta” gezilerine bu dönem geçmişte günümüze köprü oluşturan Konya iline bağlı olan Akşehir ilçesi de eklendi. Akşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen gezide ilk olarak hazırcevap ve keskin zekası ile tanınan örnek bir şahsiyet Nasreddin Hoca’nın Türbesi ziyaret edildi.

Genç kaşifler daha sonra Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya eşliğinde şehir merkezinde yer alan Nasreddin Hoca fıkralarını temsil eden simgeler, Akşehir Müzesi, Nasreddin Hoca Müzesi, Cıncıklı Mescidi ile Büyük Taarruz kararının alındığı Batı Cephesi Karargah Müzesini gezerek bilgi aldı.

Eş zamanlı olarak düzenlenen “Keşif Isparta”nın diğer rotası Atabey Ertokuş Bey Medresesi, İslamköy Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi, Eğirdir Can Ada’ydı.

Tarihe ve doğal güzelliklere yapılan yolculukta öğrenciler, XIII. yüzyılda (1224) inşa edilen Ertokuş Medresesini, Süleyman Demirel’in yaşamından, deneyimlerinden örneklerin sergilendiği 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesini gezdi. Son olarak da Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ile buluşan öğrenciler, gün içerisinde farklı renklere büründüğü için ''7 Renkli Göl'' olarak tanımlanan Eğirdir Gölü'nün eşsiz güzelliğinde kaliteli bir zaman geçirdi.

  
 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA çiğköfte siparişi , ISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA manav sipariş, ISPARTA HALI KAMPANYASI, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA bilgisayar aksesuarları, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta ekran değişimi cam değişimiısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR