GÜCÜ ETKİSİNDE
Glaswin

BAKA YÖNETİM TOPLANTISI ANTALYA'DA YAPILDI

BAKA YÖNETİM TOPLANTISI ANTALYA'DA YAPILDI
ISPARTA
G.Tarihi: 19.02.2020 18:09
905 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
İTİMAT MOIBİLYA
BAKA ANTALYA'DA TOPLANDI

BAKA Yönetim Kurulu, Antalya Valisi Münir Karaoğlu  başkanlığında, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Burdur Valisi Hasan Şıldak, belediye ve il genel meclisi ile oda başkanlarının katılımıyla Antalya Valiliği'nde toplandı. 

BAKA Yönetim Kurulu Antalya’da Toplandı
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, Şubat ayı olağan toplantısı Antalya Valiliği’nde gerçekleştirildi. Antalya Valisi Münir KARALOĞLU başkanlığındaki BAKA Yönetim Kurulu olağan toplantısına; Isparta Valisi Ömer SEYMENOĞLU, Burdur Valisi Hasan ŞILDAK, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK, Isparta Belediye Başkanı Şükrü BAŞDEĞİRMEN, Isparta İl Genel Meclisi Başkanı Serkan KESKİN, Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat AKBIYIK, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa TUTAR ile BAKA Genel Sekreteri Volkan GÜLER katıldı.
Toplantının açılışında konuşan BAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Vali Münir KARALOĞLU, toplantıda 2019 yılı ve daha öncesinde alınan kararlar ve yapılan sözleşmelerin, uygulanan projelerin uygulama süreçlerini gözden geçireceklerini belirtti.

ÜÇ İLDE DE YÜRÜTÜLEN PROJELER VAR
Üç ilde de yürütülen güdümlü projelerin olduğunu ifade eden Vali KARALOĞLU, “Antalya’da da Antalya Büyükşehir Belediyesi ile beraber tarımsal sulama ve güneş enerji santral kurulumuyla ilgili yürütülen projelerde son aşamaya girdik. Yine Burdur’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile beraber yürüttüğümüz Burdur Süt Teknolojileri Araştırma ve Geliştirme Merkezimiz tamamlandı. Vatanımıza ve milletimize hayırlı uğurlu olsun. Bildiğiniz gibi Isparta; Türkiye’de aromatik ürünler, gül yağı ve kozmetikle ilgili önemli gelişmeler gösterdiğimiz bir ilimiz. Isparta’da ise Süleyman Demirel Üniversitemizle işbirliği içerisinde Gül ve Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Ürünlerin Araştırma Geliştirme Laboratuvarı projemiz devam ediyor” dedi.

32 PROJE DEVAM EDİYOR
2019’da BAKA olarak Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi, Sosyal Kalkınma ve Turizm Altyapısının Geliştirilmesi ile ilgili 32 projenin imzalandığına da değinen Antalya Valisi Münir KARALOĞLU, “Onların da takip ve uygulama süreçleri devam ediyor. Ajansımız, her zaman ifade ettiğimiz gibi bölgemizdeki hem rekabet gücünün arttırılması hem de bölgedeki beşeri insan sermayesinin geliştirilmesi noktasında çalışmalarına, faaliyetlerine 2020 yılında da devam edecek. Ben aldığımız kararların bölgemize, bölgemizdeki şehirlerimize ve insanımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.
BAKA Yönetim Kurulu Toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.(19.02.2020)
 

 
EREBHwb-W4-AE-ar-W

EREBIPa-Xs-AA3-Cdp

EREBIs-Wo-AE87-Sh

EREBJOn-Wk-AA-j-IR
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA döner sipariş, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta ekran değişimi cam değişimiISPARTA ucuz mobilyaısparta cocuk kulübüısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR