GÜCÜ ETKİSİNDE
Glaswin

Burdur'da DASK'a dikkat çekmek için pedal çevirdiler

Burdur'da DASK'a dikkat çekmek için pedal çevirdiler
BURDUR
G.Tarihi: 13.07.2019 09:59
0
Isparta Düğün Salonları
İTİMAT MOIBİLYA

Burdur'da bir grup bisikletli Doğal Afet Sigortaları'na (DASK) dikkat çekmek için pedal çevirdi.

Burdur Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Burdur Doğa Sporları ve Bisiklet Derneği üyelerince düzenlenen etkinlikte, vatandaşların doğal afet sigortalarını yaptırmalarının önemine dikkati çekildi.

Bisikletlerine bildilendirici dövizler asan ve DASK yazılı kırmızı tişört ve şapkalarını giyen AFAD çalışanları, öğrenciler ve dernek üyeleri, Çatalpınar Kavşağı'ndan başlayarak kentin çeşitli noktalarından bisikletleriyle geçti. Burdur Öğretmenevinde son bulan etkinlikte AFAD araçlardan da doğal afet sigortalarına ilişkin sesli bilgilendirme yapıldı.

Etkinlik sonunda grup adına açıklama yapan Burdur Afet ve Acil Durum Müdürü Yasin Tokgöz, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın 2019 yılını ''Afetlere hazırlık yılı'' ilan ettiğini belirtti.

Etkinliği doğal afet poliçelilerinin sayısını arttırmaya yönelik düzenlediklerini ifade eden Tokgöz, şunları kaydetti:

''Hem sağlık açısından bisikletin önemine hem de doğal afet sigortalıları konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik.İlimiz birinci derece deprem bölgesi yer alan bir il. Doğal afet sigortaları toplam konutun sayısının yüzde 35'i civarında, bu oran çok düşük bir oran, amacımız doğal afet sigortalıların sayısını arttırmak.''

BURDUR (AA) - 

 

Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA TESİSAT TAMİRCİSİISPARTA BOYKES DÖNER SİPARİŞısparta cocuk kulübüisparta pasta malzemeleriısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıisparta giyotin cam balkonISPARTA İÇ GİYİMISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA DÜĞÜN SALONLARIISPARTA TÜRKER AVM

ÇOK OKUNANLAR