GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

MESLEK LİSELERİNDEN PANDEMİ İLE MÜCADELEYE BÜYÜK KATKI

MESLEK LİSELERİNDEN PANDEMİ İLE MÜCADELEYE BÜYÜK KATKI
ISPARTA
305 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları
MESLEK LİSELERİNDEN PANDEMİ İLE MÜCADELEYE BÜYÜK KATKI
İçinde bulunduğumuz koronavirüs pandemisi ile mücadelede meslek liselerinin önemi bir kez daha ortaya çıktı.
Pandemi sürecinin başladığı günden bu yana kadar yaklaşık 100 ton yüzey dezenfekten malzemesi üreterek başta Milli Eğitim Bakanlığı ve kamu kurumları ile özel sektöre satışını yapan Isparta TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri şimdi ise etil alkol kullanarak antiseptik el dezenfektanı üretimine başladı.
Okuldaki laboratuvarları üretim atölyesine çevrilerek elde edilen el dezenfektan malzemeleri 20 Haziran’da yapılacak olan LGS sınavına hazırlanan öğrencilerin Isparta ve Burdur’da sınava gireceği okullara gönderilecek.
Okulda 5 öğretmen ve teknisyenler ile devam eden üretim bu günlerde aralıksız devam ediyor.
LGS sınavı için üretimi yapılan antiseptik özelliğe sahip el dezenfektan malzemelerinin en geç 1 Haziran tarihine kadar Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilmesi gerekiyor.
İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz’da bu süreçte ekibe dahil olarak üretimi yapılarak ambalajlanan dezenfektan kutularına etiket yapıştırdı.
İl Müdürü Ömer Yılmaz 20 Haziran tarihinde yapılacak LGS sınavı için Isparta ve Burdur’da sınava girecek olan öğrencilerin kullanımı için dezenfektan üretimin devam ettiğini kaydetti. Yılmaz Isparta TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde üretilen dezenfektan malzemelerinin döner sermaye kanalı ile tüm kurum ve kuruluşlara satışını yaptıklarını belirtti.
Isparta TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Osman Topdal; yüzey dezenfektan malzemesinde 100 ton bandını geçtiklerini, şu günlerde ise el dezenfektan malzemesi üretimini sürdürdüklerini kaydetti. Okul Müdürü Topdal, üretimde emeği gecen başta öğrencileri olmak üzere tüm mesai arkadaşlarına teşekkür ederek Ramazan Bayramında da çalışmaya devam edeceklerini belirtti.
Üretilen el dezenfektanı ise Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi'nde yapılan bateriyolojik analizlerinde % 2, 3 ve 4 lük solüsyonlarında yapılan ekimlerde bakteriyel üreme tespit edilemedi. Bu nedenle üretilen dezenfektanların antibakteriyel olduğu da bilimsel veriler ile de rapor edildi.
 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA PERDE , ISPARTA döner sipariş, ISPARTA iskender sipariş, ISPARTA çocuk kreşi, ISPARTA çiğköfte siparişi , ISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA manav sipariş, ISPARTA HALI KAMPANYASI, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA bilgisayar aksesuarları, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta ekran değişimi cam değişimiısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR