GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

Isparta'da “Taşınmaz Kültür Varlıklarına Yardım Sağlanmasına Dair Yönetmelik”

Isparta'da “Taşınmaz Kültür Varlıklarına Yardım Sağlanmasına Dair Yönetmelik”
TÜRKİYE
1211 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları
                                                 
​BASIN BİLDİRİSİ
 
 
“Taşınmaz Kültür Varlıklarına Yardım Sağlanmasına Dair Yönetmelik” Çerçevesinde Proje Uygulama ve Yardım Başvuruları başlamıştır…
 
            Kültür ve Turizm Bakanlığımızca 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’nun 12.maddesi gereği 15/07/2005 tarihli ve 25876 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren özel hukuka tabi gerçek ve tüzel kişilerin mülkiyetinde bulunan korunması gerekli taşınmaz kültür varlıklarının projelerinin elde edilmesi ve onarımlarının yapılabilmesi amacıyla “Taşınmaz Kültür Varlıklarının Onarımına Yardım Sağlanmasına Dair Yönetmelik”te bazı değişiklikler yapılmış olup, sözkonusu yönetmelik 27/05/2015 tarihli ve 29368 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
 
İlimiz de tescilli toplam 277 adet sivil mimari yapı bulunmaktadır. Bu yapılardan 20 adedine proje yardımı olarak 244.753,07 TL, 14 adedine proje uygulama yardımı olarak 480.000.00 TL olmak üzere toplam 724.753,07 TL ödenek Bakanlığımızdan hibe olarak kullandırılmıştır.
 
            2021 yılı yardımlarına yönelik proje ve uygulama yardımları için son başvuru 02/10/2020 tarihine kadar Müdürlüğümüze yapılması gerekmektedir.
 
Görsel ve yazılı basın yoluyla duyurulmasına müsaadelerinizi arz ederim.
                                                                      
 
                                                                       ISPARTA VALİLİĞİ
                                                                       (İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü)
 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA cam balkon, ISPARTA PERDE , ısparta  su arıtma cihazıISPARTA döner sipariş, ISPARTA iskender sipariş, ISPARTA çiğköfte siparişi , ISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA manav sipariş, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta ekran değişimi cam değişimiısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR