GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA capa makinesi tamiriISPARTA BALIK SİPARİŞ

​İMPLANT TEDAVİSİ SONRASI UZAK DURMANIZ GEREKEN YİYECEKLER

​İMPLANT TEDAVİSİ SONRASI UZAK DURMANIZ GEREKEN YİYECEKLER
TÜRKİYE
595 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
İMPLANT TEDAVİSİ SONRASI UZAK DURMANIZ GEREKEN YİYECEKLER
İmplant tedavisinden sonra iyileşme döneminde bazı yiyeceklerden uzak durmanız ve bazılarını da daha fazla tüketmeye çalışmanız tavsiye edilir.
İyileşme döneminde uzak durmamız gereken yiyecek ve içeceklerin birkaçını Diş Hekimi Pertev Kökdemir paylaştı.
* Asitli içecekler
* Çok soğuk/sıcak besinler
* Baharatlı yiyecekler
* Kabuklu çerezler
* Patlamış mısır gibi diş aralarınıza girecek besinler
Bu dönemde birkaç ay beslenmeye özen göstermek önemlidir. Titanyum implantın çene kemiğine kaynaşma dönemi olan bu zaman zarfında, sıcak ya da soğuk olmayan yumuşak besinler tüketmek gerekir, böylece implantın stabilitesine zarar verilmez. Oda ısısındaki yoğurt, peynir, çorbalar, meyve suları, köfte, süt, muhallebi ve ekmeğin iç kısmı gibi yumuşak besinler tüketilebilir. Beslenme gıdaları kısıtlandığından vitamin ve mineral ihtiyaçları; taze sıkılmış meyve suları, kivi, elma, çilek, greyfurt, portakal gibi meyvelerden karşılanabilir.
 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
türker kapındatürker kapındaISPARTA bilgisayar tamiriisparta oto ekspertizISPARTA egzoz tamiriISPARTA egzoz tamiriISPARTA kozmetikISPARTA cam balkon, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA uygun avm, ısparta kasap, ISPARTA sineklik, ISPARTA iç giyim, ISPARTA BOYA MALZEMELERİsüpürge toz torbası
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR