GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

Isparta'da Turizm Bahçesi Kurulum Projesi Hayata Geçiyor

Isparta'da Turizm Bahçesi Kurulum Projesi Hayata Geçiyor
ISPARTA
974 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları
SDÜ Sanayi İşbirliği Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Demostrasyon ve Turizm Bahçesi Kurulum Projesi Hayata Geçiyor
Süleyman Demirel Üniversitesi ile MTM Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında işbirliği protokolü imzaladı.


Üniversitemiz Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi tarafından desteklenen “Süleyman Demirel Üniversitesi Sanayi İşbirliği Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Demostrasyon ve Turizm Bahçesi Kurulum Projesi” kapsamında imzalanan protokol ile İlimizde tıbbi-aromatik bitki dikim alanları oluşturulacak. Peyzaj ve turistik değeri yüksek bir görünüm kazanarak üniversitenin ve Isparta’nın tanıtımına katkı sağlayacak bu alanların Isparta’nın tıbbi-aromatik bitki sektörünün gelişimine öncülük etmesi ve katma değeri yüksek ürünler elde edilmesi hedefleniyor.

Üniversitemiz Doğu Yerleşkesinde bulunan yaklaşık 10 bin m2 alanda hayata geçirilecek proje ile ekolojik yöntemler ve düşük girdi maliyetleri ile büyük ölçekli tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği yapılacak. Belirlenen alanlarda yılın 12 ayını kapsayacak nitelikte renkli bitki türlerinden oluşan Turizm bahçesi oluşturulacak ve üniversitenin ve bölgenin tanınırlığına katkı sağlanacak. Ayrıca elde edilen ham mamul ürünlerden katma değeri yüksek mamul ürünler geliştirilerek ticarileşmesi adında araştırmalar yapılacak.

SDÜ

Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA egzoz tamiriISPARTA DÖNER SİPARİŞISPARTA NAYAN KUAFÖRISPARTA uygun avm, ISPARTA BAYAN KUAFÖRÜ, ISPARTA cam balkon, ısparta kasap, ISPARTA PERDE , ISPARTA bilgisayar servisi, ısparta  su arıtma cihazıISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR