isparta-mobilyaISPARTA OTO EKSPERTİZisparta-corba-siparis-salonu

Isparta Haber: SDÜ ile TED Okulları Arasında “Bilim İnsanı Yetiştirme Programı” Protokolü İmzalandı

Isparta Haber: SDÜ ile TED Okulları Arasında “Bilim İnsanı Yetiştirme Programı” Protokolü İmzalandı
TÜRKİYE
96 Okunma
0
ISPARTA DÜĞÜN SALONLARIISPARTA-TENTE-BRANDA
SDÜ ile TED Okulları Arasında “Bilim İnsanı Yetiştirme Programı” Protokolü İmzalandı
Bilim İnsanı Yetiştirme Programı(BİY) kapsamında Süleyman Demirel Üniversitesi ile Türk Eğitim Derneği (TED) Okulları arasında işbirliği protokolü imzalandı. Rektörlük Makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Ayyıldız, Fen- Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Tabur, Araştırma ve Yenilikçilik Direktörü Prof. Dr. Serdal Terzi, Toplumsal Katkı ve Paydaşlar Koordinatörü Prof. Dr. Bilge Hürmüzlü Kortholt ile TED Isparta Koleji Kurucu Temsilcisi Uzman Eğitimci Şule Yurcu ve TED Koleji akademik kadrosu katıldı.
Bilim alanında araştırmacı ruha sahip, üretken, bilimsel düşünceyi özümsemiş ve bu özellikleri yaşam biçimi haline getirmiş öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen program kapsamında öğretim programlarının zenginleştirilmesi, seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesi hususunda üniversitemiz tarafından akademik danışmalık hizmeti verilecek. Öğrencilerin bilimsel düşünce sistemiğini geliştirmek, bilimin eğlenceli yüzünü göstermek ve öğrencilerin motivasyonunu artırmak amacıyla akademisyenlerimiz öğrencilerle bir araya gelecek. Öğrenciler, BİY Programı çerçevesinde ayrıca araştırma deneyleri ve bitirme projeleri için SDÜ’nün derslik ve laboratuvarlarını kullanabilecek.
Bilim İnsanı Yetiştirme Programı; bilim kavramı doğrultusunda eğitim öğretim faaliyetlerinin zenginleştirildiği, öğrencilerin araştırma yapmalarını, araştırma sonucunda da ürün ortaya çıkarmalarını ve üretken olmalarını esas alan dört yıllık bir programdır. Bu programda Türk Eğitim Derneğince geliştirilmiş ve Talim terbiye Kurulu başkanlığı tarafından 2019 yılında onaylanmış güncel matematik, fizik, kimya ve biyoloji dersleri kullanılmaktadır.

TED Isparta Koleji-Türk Eğitim Derneği
 
imageimage

 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
isparta-mobilya-ipek-muzaffer-tarik-karaca-divanev-manco-genc-cocuk-odasi-inegol-divanev-mobilya
isparta-gunes-elektrik-paneli
isparta-ic-giyim
isparta-sanziman-hidrolik-direksiyon-tamiri
isparta-tursu-salgam-suyu-salca-cigkofte
isparta-balikci-restoran-siparis-telefon
isparta-dugun-nisan-kina-organizasyon-ucuz-etkinlik-salonu
isparta-oto-muzik-sistemleri
isparta-prefabrik-ev-konteyner-fiyatlari
isparta-pastane-yas-pasta-siparisi-baklava
isparta-dugun-salonları-bubble-kids
isparta-temizlik-sirketleriisparta-off-road-modifiye-oto-aksesuarisparta-bilardo-bowling-eglence-alani-merkezitürker kapındaisparta-mobilya-imalatiISPARTA ONLİNE MAĞAZA AŞIŞVERİŞ SİTESİısparta gül lokumuısparta cam balkonısparta duşakabinISPARTA bilgisayar tamiriISPARTA motosikletISPARTA egzoz tamiriISPARTA cam balkon, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA uygun avm, ısparta kasap, ISPARTA sineklik, ISPARTA iç giyim, ISPARTA BOYA MALZEMELERİsüpürge toz torbası
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR