GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA OTO EKSPERTİZISPARTA BALIK SİPARİŞ

​İŞLETMELERE ELEKTRİKTE TASARRUF ÖNERİLERİ!

​İŞLETMELERE ELEKTRİKTE TASARRUF ÖNERİLERİ!
TÜRKİYE
G.Tarihi: 01.03.2021 10:46
0
Isparta Düğün Salonları
İŞLETMELERE ELEKTRİKTE TASARRUF ÖNERİLERİ!
Ticari işletmelere zamlanmayan sabit birim fiyatlı elektrik hizmeti sunan Ekvator Enerji’den işletmelerin en önemli maliyet kalemleri arasında yer alan elektrik enerjisinde tasarruf önerileri var. İş yerlerinde dikkat edilecek bazı detaylar, işletmelerin elektrik tüketiminde tasarrufa dönüşüyor, elektrik faturası tutarlarını düşürüyor.
Elektrikte müşterilerine sunduğu avantajlı fiyatlarla ve müşterilerinin diğer işletme giderlerinde de tasarruf etmelerini sağlamak amacıyla yaptığı iş birlikleri ile ticarethanelere fayda sağlamaya devam eden Ekvator Enerji, iş yerleri için elektrik maliyetlerini düşürecek tasarruf önerilerini paylaşıyor. Bu kapsamda Ekvator Enerji Genel Müdürü Yaşar Baydaş, işletmelerin elektrik tüketiminden tasarruf etmelerini sağlayacak bazı önerileri şu şekilde sıraladı:
  1. Daha az tüketim için, enerji tasarruflu ampul kullanın!
İş yerlerinde her odada birkaç adet bulunabilen ampuller elektrik tüketiminde büyük bir paya sahip. Tasarruflu led ampullerin tercih edilmesi elektrik tüketiminizi düşürecektir.
  1. İş yerinizde, kullanmadığınız bilgisayarları stand-by modunda bırakmayın!
Günlük iş temposu içinde bilgisayar gibi teknolojik cihazlarınızı stand-by modunda bırakırsanız elektrik tüketiminiz devam eder. Elektrik tüketiminizde tasarruf sağlamak için bu tür kullanılmayan teknolojik cihazlarını tamamen kapattığınızdan emin olun.
  1. Klimanız açıkken kapı ve camları kapalı tutun!
Klimanız açıkken kapı ve camlarınızı kapatarak içerideki ısı kaybını önleyebilirsiniz. İş yerinizdeki ısı kaybını önleyerek klimanızın elektrik tüketimini düşürecektir.
  1. Kullanmadığınız elektrikli bir cihazın fişini prizde takılı bırakmayın!
Elektrikli bir cihazı kullanmadığınızda fişi prizden çekmezseniz elektrik tüketimi devam eder. Kullanmadığınız elektrik cihazların fişini prizden çıkararak iş yerinizde elektrik tasarrufu için bir adım atabilirsiniz.
  1. İş yerleriniz aydınlatmasında fotosel kullanın!
İş yeri aydınlatmasında zamanlayıcılar, fotoseller veya yaklaşım sensörleri kullanarak faturanıza yansıyan aydınlatmadan kaynaklı elektrik tüketiminizi düşürebilirsiniz.
  1. Oda sıcaklıklarınızı kontrol altında tutun!
İş yerinizin sıcaklığını kışın 18-20 derece, yazın 24 derece seviyelerinde tutarak tasarrufa başlayabilirsiniz.
  1. Klima filtrelerini temizleyin!
Klimanızın filtrelerini belli aralıklarla temizleyerek klimanızın daha az enerji harcamasını sağlayabilirsiniz. Enerji tüketiminiz düştükçe sağlanan tüketim tasarrufu fatura tutarınıza yansıyacaktır.
 
Kamuoyuna saygıyla sunulur.
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
isparta-mobilya-magazasiisparta konteynerısparta gül lokumunidua Ispartaısparta gelinliknidua instagramnidua instagramnidua whatsAppısparta cam balkonısparta duşakabintürker kapındatürker kapındaISPARTA ONLİNE MAĞAZA AŞIŞVERİŞ SİTESİISPARTA AKTAR ISPARTA bilgisayar tamiriisparta oto ekspertizISPARTA egzoz tamiriISPARTA egzoz tamiriısparta bowling salonuISPARTA cam balkon, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA uygun avm, ısparta kasap, ISPARTA sineklik, ISPARTA iç giyim, ISPARTA BOYA MALZEMELERİsüpürge toz torbası
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR