Isparta'da Yaşayan Zeki Çelik, 150 Kitap Yazarak Edebiyat Dünyasına Damga Vurdu

Isparta'da Yaşayan Zeki Çelik, 150 Kitap Yazarak Edebiyat Dünyasına Damga Vurdu
ISPARTA
G.Tarihi: 26.03.2023 15:57
1
ISPARTA DÜĞÜN SALONLARIisparta-oto-ekspertiz-raporuISPARTA-TENTE-BRANDA
  • Isparta'da Yaşayan Zeki Çelik, 150 Kitap Yazarak Edebiyat Dünyasına Damga Vurdu
  • Zeki Çelik'in Masalları ve Şiirleri, Okuyucuları Büyülemeye Devam Ediyor
  • Zeki Çelik'in Zekice İsimli Kültür Merkezi, Isparta'da Sanatseverleri Buluşturuyor
  • Şair ve Yazar Zeki Çelik, Kütüphanesini Halkın Kullanımına Açtı
  • Zeki Çelik'in Son Hedefi: Bilmece Kitabı Yazarak Okuyucuları Eğlendirmek

Isparta'ya gönül veren isimlerden biri olan Zeki Çelik, yıllardır kalem oynatıyor ve edebiyat dünyasına çok sayıda eser kazandırıyor. Kendisi  Isparta sevdalısı olan Çelik, 50 yıldan fazla süredir kaleme aldığı 150 kitapla adeta bir kültür hazinesi oluşturmuş durumda.
İlk kitabını çocuklarına yazdığı masallardan oluşturan Zeki Çelik, kitap alma gücü olmayan ailelerin çocuklarının okuması için kendisi yazmaya karar vermiş. Sabahlara kadar yazdığı masallarla başlayan yolculuğu, romanlar, hikayeler, fıkralar ve mantık soruları ile devam etmiş. Kendisiyle yapılan röportajda, edebiyatın her dalında kitapları olduğunu belirten Çelik, Türk dünyası kültürlerine de katkı sağlamayı hedefliyor.
Zeki Çelik, kitap yazma tutkusunu hala ilk günkü heyecanıyla sürdürüyor. Günlerini kütüphanesinde geçirmeyi seven Çelik, kurduğu kütüphaneyi halkın kullanımına da açarak herkesin faydalanmasını istiyor. Şimdi ise bir bilmece kitabı derleyerek yayınlamayı hedefliyor.
Zeki Çelik'in Isparta'ya ve edebiyata olan sevgisi, yıllardır kalemine yansıyor ve ortaya muhteşem eserler çıkıyor. Onun gibi tutkulu ve özverili insanların varlığı, kültürümüzün zenginliğine zenginlik katıyor.
 

image
 

10

9

8

7

6

5

4

3

2

1 

Yorumlar1
Onay Bekleyenler1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ZEKİ ÇELİK8 ay önce
soner bey kardeşim yıllardır benim eserlerime değer verip paylaştığı için minnettarım. yarım asırlık emeğimi bilenlerden olup. bu güzel anlamlı haberi için ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. detaylı haberi zekice kültür ve sanat evimi ziyaretimden sonra yapacağına inanıyorum. sanat alanında guinness rekorluk çalışmalarımı açıklayacağım inşallah. yöneticilere ve takipçilere selamlar iletiyorum , başarılar, hayırlı ramazanlar diliyorum.