Glaswin

Isparta'da yasa dışı silah operasyonu...

Isparta'da yasa dışı silah operasyonu...
ISPARTA 0
Isparta Düğün Salonları
İTİMAT MOIBİLYA
T.C.
ISPARTA VALİLİĞİ
İl Jandarma Komutanlığı basın bülteni
  1. İsparta İli Senirkent İlçesi Gençali Köyünde 14 Ağustos 2019 günü saat 21.00 sıralarında düğün merasimi sırasında B.Ç ve M.K.Ç isimli şahıslar kurusıkı tabanca ile havaya ateş ettikleri esnada sivil olarak görevlendirilen personel tarafından kurusıkı tabanca ile birlikte yakalanmıştır.
Şüpheliler hakkında C.Savcısının talimatı ile “Genel Güvenliği Tehlikeye Sokmak" suçundan yasal işlem başlatılmış olup, şahıslara 5729 sayılı Kanuna Muhalefetten kişi başına 1.294 TL olmak üzere 2.588 TL idari yaptırım uygulanmıştır.
  1. İsparta İli Senirkent İlçesi Büyükkabaca Köyünde 14 Ağustos 2019 günü saat 22.00 sıralarında düğün merasiminde sırasında A.K isimli şahıs kurusıkı tabanca ile havaya ateş ettiği esnada sivil olarak görevlendirilen personel tarafından kurusıkı tabanca ile birlikte yakalanmıştır.
Şüpheli hakkında C.Savcısının talimatı ile “Genel Güvenliği Tehlikeye Sokmak’’ suçundan yasal işlem başlatılmış olup, şahsa 5729 sayılı Kanuna Muhalefetten 1.294 TL idari yaptırım uygulanmıştır.
  1. İsparta İli Senirkent İlçesi Büyükkabaca Köyünde 15 Ağustos 2019 günü saat 22.00 sıralarında düğün merasiminde sırasında S.Ç isimli şahıs tabanca ile havaya ateş ettiği esnada sivil olarak görevlendirilen personel tarafından tabanca ile birlikte yakalanmıştır.
Şüpheli hakkında C.Savcısının talimatları doğrultusunda tahkikat işlemleri başlatılmıştır.
  1. İsparta İl Jandarma Komutanlığınca, sorumluluk bölgesinde yapılan düğün merasimleri esnasında havaya rastgele ateş etme sonucu ölüm ve yaralanma ile neticelenen olayların önlenmesi ve meydana gelen olaylara karışan şüphelilerin yakalanması maksadıyla kontrollere aralıksız olarak devam edilmektedir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

IMG-20190816-WA0006
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.