GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

Atık malzemelerden oluşan eserler sergilendi

Adana Olgunlaşma Enstitüsü tarafından, kumaştan bilgisayar parçaları ve kartona kadar atık malzemelerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan eserler sergilendi.

Atık malzemelerden oluşan eserler sergilendi
TÜRKİYE
679 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları
Atık malzemelerden oluşan eserler sergilendi
- Adana Olgunlaşma Enstitüsü tarafından, kumaştan bilgisayar parçaları ve kartona kadar atık malzemelerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan eserlerin yer aldığı sergi açıldı
 

Adana Olgunlaşma Enstitüsü tarafından, kumaştan bilgisayar parçaları ve kartona kadar atık malzemelerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan eserler sergilendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde düzenlenen "Sıfır Atık Projesi" kapsamında, atık malzemelerden oluşturulan heykel ve tablo gibi 50'ye yakın eserin yer aldığı sergi Adana Müzesi'nde açıldı.

Sergiyi gezen Vali Mahmut Demirtaş, eserlerle ilgili Adana Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Meral Altınkaya'dan bilgi aldı.

Altınkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, Dünya Çevre Günü dolayısıyla atölyelerindeki atık malzemeleri değerlendirerek tablo oluşturmaya karar verdiklerini söyledi.

"Teknolojik Atıklarla Sanatsal Dokunuş" ve "Katı Atıklarla Adana" temalı çalışmalarla enstitüdeki malzemeleri sıfır atığa dönüştürdüklerini ifade eden Altınkaya, proje sonunda 50'ye yakın eserin ortaya çıktığını dile getirdi.

Eserleri sergilenen Zerrin Elibol da 40 yıldan bu yana atık malzemeleri değerlendirdiğini aktardı.

Atık malzemeleri hayvan figürüne dönüştürdüğünü belirten Elibol, hobi olarak yaptığı oyuncakların büyük beğeni topladığını kaydetti.

Sergi 14 Haziran tarihine kadar gezilebilecek.ADANA (AA) - 

Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA cam balkon, ISPARTA PERDE , ısparta  su arıtma cihazıISPARTA döner sipariş, ISPARTA iskender sipariş, ISPARTA çocuk kreşi, ISPARTA çiğköfte siparişi , ISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA manav sipariş, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta ekran değişimi cam değişimiısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR