Kahramanmaraşlı şair-yazar Yasin Mortaş'a ödül

Ümraniye Belediyesi'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlediği 16. Geleneksel Hikaye ve Şiir Yarışmaları'nda Kahramanmaraşlı şair-yazar Yasin Mortaş, şiir dalında Türkiye birincisi oldu.

Kahramanmaraşlı şair-yazar Yasin Mortaş'a ödül
TÜRKİYE
1890 Okunma
1
Kahramanmaraşlı şair-yazar Yasin Mortaş'a ödül
 Ümraniye Belediyesi'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlediği 16. Geleneksel Hikaye ve Şiir Yarışmaları'nda Kahramanmaraşlı şair-yazar Yasin Mortaş, şiir dalında Türkiye birincisi oldu.
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında internet üzerinden şiir kategorisinde yarışmaya katılan Mortaş, jüri değerlendirmelerinin ardından "serbest" konulu 16. Geleneksel Şiir Yarışmasının şampiyonu ilan edildi.
Yasin Mortaş, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin her yerinden katılımcının olduğu yarışmanın, sanat ve edebiyat dünyasında marka haline geldiğini belirtti.
Yarışmadan dolayı Ümraniye Belediyesi'ne teşekkür eden Mortaş, "Kanayan yaralarımızı anlatmaya çalıştığım bir şiirle katılmak istedim. Bu ödülü şiirin baş şehri Kahramanmaraş'a getirmek ayrı bir gurur ve anlam. Değerli jüri üyeleri 'Kan Çerağı' adlı şiirimi birinciliğe layık görüp teveccüh etmişler, teşekkür ederim." dedi.
 
Yorumlar1
Onay Bekleyenler1
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
misafir3 hafta önce
önce şairi tebrik ediyorum. ancak, adı geçen belediye ilanda sanata ve edebiyata yeni yetenekler kazandırdıklarını iddia etmesi, 1.gelen şair yeni yetenek mi yoksa profesyonel yetenek mi? bunu sorgulasınlar, kim bilir binlerce amatör şair hayatında sadece basit bir plaket almanın heyecanını, maneviyatını yaşamak isterken, sonuç tam bir hayal kırıklığı.