isparta-mobilyaISPARTA OTO EKSPERTİZisparta-corba-siparis-salonu

Isparta Haber: ISUBÜ-ESUF Akademisyenleri Yeni Bir Balık Türü Tanımladı

Isparta Haber: ISUBÜ-ESUF Akademisyenleri Yeni Bir Balık Türü Tanımladı
TÜRKİYE
202 Okunma
0
ISPARTA DÜĞÜN SALONLARIISPARTA-TENTE-BRANDA
ISUBÜ-ESUF Akademisyenleri Yeni Bir Balık Türü Tanımladı
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi akademisyenlerinden Dr. Salim Serkan GÜÇLÜ ve Prof. Dr. Fahrettin KÜÇÜK, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi akademisyenlerinden Prof. Dr. Davut TURAN, Dr. Öğr. Üyesi Gökhan KALAYCI ve İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü akademisyenlerinden Prof. Dr. Müfit ÖZULUĞ ile yürüttükleri çalışma sonucunda; tip lokalitesi Gönen Çayı-Kocaçay (Kalkım/Çanakkale) olan, Sazangiller (Cyprinidae) familyasından, yeni bir balık türü tanımlamışlardır.
Yeni tür ile ilgili makale; Ichthyological Exploration of Freshwaters (Almanya)" da yayınlanmıştır. Araştırma ekibince tanımlanan türe, tip lokalitesi olan Kaz Dağları’nın mitolojik-antik çağdaki isminin “İda” olmasından dolayı "Barbus ida" (Kaz Dağları Bıyıklısı) adı verilmiştir.
 
imageimage 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
isparta-mobilya-ipek-muzaffer-tarik-karaca-divanev-manco-genc-cocuk-odasi-inegol-divanev-mobilya
isparta-gunes-elektrik-paneli
isparta-ic-giyim
isparta-sanziman-hidrolik-direksiyon-tamiri
isparta-tursu-salgam-suyu-salca-cigkofte
isparta-balikci-restoran-siparis-telefon
isparta-dugun-nisan-kina-organizasyon-ucuz-etkinlik-salonu
isparta-oto-muzik-sistemleri
isparta-prefabrik-ev-konteyner-fiyatlari
isparta-pastane-yas-pasta-siparisi-baklava
isparta-dugun-salonları-bubble-kids
isparta-temizlik-sirketleriisparta-off-road-modifiye-oto-aksesuarisparta-bilardo-bowling-eglence-alani-merkezitürker kapındaisparta-mobilya-imalatiISPARTA ONLİNE MAĞAZA AŞIŞVERİŞ SİTESİısparta gül lokumuısparta cam balkonısparta duşakabinISPARTA bilgisayar tamiriISPARTA motosikletISPARTA egzoz tamiriISPARTA cam balkon, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA uygun avm, ısparta kasap, ISPARTA sineklik, ISPARTA iç giyim, ISPARTA BOYA MALZEMELERİsüpürge toz torbası
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR