GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA capa makinesi tamiriISPARTA BALIK SİPARİŞ

Isparta İl Afet Risk Azaltma Planı Toplantısı Gerçekleştirildi

Isparta İl Afet Risk Azaltma Planı Toplantısı Gerçekleştirildi
ISPARTA
G.Tarihi: 18.01.2021 20:32
870 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
Isparta İl Afet Risk Azaltma Planı Toplantısı Gerçekleştirildi
Afetlerin olası etkilerini ortaya koyan ve bu etkileri en aza indirebilmek için afetler olmadan gerçekleştirilmesi gerekenleri bir süreç dahilinde tarif eden, ekonomik, sosyaI ve çevresel dirençliliği hedefleyen, sorumluları ve sorumlulukları tanımlayan, sürdürülebilir bir plan olan İl Afet Risk Azaltma Planı toplantısı kısa adıyla İRAP, ITSO binasında geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Ömer Seymenoğlu, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Kahraman, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Üniversite Rektörleri, Kaymakamlar, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri ile STK temsilcileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Seymenoğlu İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılının afet eğitim yılı olarak ilan edildiğini hatırlatarak Isparta İl Afet Risk Azaltma Planıyla il merkezi başta olmak üzere her ilçe, kasaba, köy ve mahallenin afet haritasının çıkarılacağının altını çizdi.
Vali Seymenoğlu, “ Afetlere hazırlık, sadece bir birimin yada bir müdürlüğün sorumluluğunda değildir. Afetlere hazır olabilmek için toplumumuzun her kesiminin yapılan çalışmalara ortak olması zorunlu. Burada bulunan temsilcilerin bu konuyu birlikte çalıştığı tüm arkadaşlarına anlatması gerekiyor. 2021 yılı bu çalışmaları yoğun bir şekilde yapacağımız bir yıl olacak. IRAP ile birlikte ilimizin önümüzdeki 5-10 yıllık süreçte karşılaşabileceği afet risklerini ortaya koymuş olacağız. İlimizin tamamının bir risk haritası ve afet önceliği olacak. IRAP çalışmaları yapılırken bizler de eğitim faaliyetlerimizle vatandaşlarımızı afetlere karşı daha bilinçli hale getireceğiz.” dedi.
Ardından Isparta İl Afet Risk Azaltma Planının oluşturulması için izlenecek yol ve yöntemlerin ele alındığı sunum İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ethem Kılıçarslan tarafından yapıldı. Kılıçarslan sunumunda Isparta İl Afet Risk Azaltma Planının AFAD Müdürlüğü başta olmak üzere, ilgili kurum ve kuruluşların, bölge müdürlüklerinin, üniversitelerin, belediyelerin ve STK'ların  ile işbirliği ve katlımı  ile hazırIanacağını söyleyerek planın uygulanabilirliğinin artırılması konusunda tüm paydaşların sürece dahil olmasının önemine değindi.

Görüntünün olası içeriği: masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, iç mekan

Görüntünün olası içeriği: masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: oturan insanlar, masa ve iç mekan, şunu diyen bir yazı 'AFAD BUARETEVEACIL irap Geçmişten Günümüze Kadar ilimizde Kayıt Altına Alınmış Afetler RİSK AZALTMA LANI İLİMİZDEKİAFETLER FETLER 。 Deprem Adet Düşmesi Adet SuBaskını- Heyelan- Adet Çığ- Adet AFAD AFAD AFAD AFAD AFAD A AFAD AFAD AFAD'

Görüntünün olası içeriği: oturan insanlar, masa ve iç mekan
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
türker kapındatürker kapındatürker kapındaISPARTA bilgisayar tamiriisparta oto ekspertizISPARTA egzoz tamiriISPARTA egzoz tamiriISPARTA kozmetikISPARTA cam balkon, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA uygun avm, ısparta kasap, ISPARTA sineklik, ISPARTA iç giyim, ISPARTA BOYA MALZEMELERİsüpürge toz torbası
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR