GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

ISPARTA’NIN EN YÜKSEK BARAJI MİLLİ EKONOMİYE HER YIL 33 MİLYON’LUK DEĞER KATACAK

ISPARTA’NIN EN YÜKSEK BARAJI 
MİLLİ EKONOMİYE HER YIL 33 MİLYON’LUK DEĞER KATACAK
ISPARTA
781 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları
 
  • ISPARTA’NIN EN YÜKSEK BARAJI
  • MİLLİ EKONOMİYE HER YIL 33 MİLYON’LUK DEĞER KATACAK
 
Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Isparta iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Isparta ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.
 
Büyük sulama projeleri alanları dışında kalan kırsal kesimlerde kısa sürede sulu tarıma geçilmesi ve civardaki içme kullanma suyu ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenen “GÖLSU” projesi kapsamında Isparta ilimizde nasibini aldı.
DSİ olarak son yıllarda modern sulama projelerini geliştirerek uygulamaya koyuyoruz. Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları,  üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa neden oluyor. Bu durum bir yandan kırsal kalkınmanın hedeflerinden olan yoksulluğun azaltılması amacına hizmet ediyor bir taraftan da yaşam standardını yükselttiği için göçü önlüyor.
Güller diyarı Isparta’nın en yüksek barajı olan Isparta Atabey Akçay Barajından çalışmaların devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, ‘Çalışmaları devam eden Atabey Akçay Barajının tamamlanması ile 22 bin 170 dekar tarım arazisinin sulanmasının sağlanacağını belirtti.
Bölge İnsanına Ek Gelir Sağlanacak
Temelden 85 metre yüksekliği ile Isparta’nın en yüksek barajı olma özelliğine sahip Atabey Akçay barajının 12,20 milyon m3 su biriktirme hacmine sahip olduğunun altını çizen Aydın,’ Atabey Akçay Barajının tamamlanması ile bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte hem tarlalardaki verim artarak, hem de yörede ürün çeşitliliğini sağlanacaktır. Bununla birlikte projenin tamamlanması ile bölgede istihdama katkı sağlanması ve yapılacak sulu tarım ile birlikte 2019 birim fiyatları ile milli ekonomiye yıllık 33 milyon 255 bin TL gelir artışı sağlanması hedeflenmektedir. ’dedi.
 
Atabey-Ak-ay-G-leti-26-08-58DS-GENEL-M-D-R-MEVL-T-AYDIN-1DS-GENEL-M-D-R-MEVL-T-AYDIN-5Atabey-Ak-ay-G-leti-26-08-8Atabey-Ak-ay-G-leti-26-08-29Atabey-Ak-ay-G-leti-26-08-50Atabey-Ak-ay-G-leti-26-08-56Atabey-Ak-ay-G-leti-26-08-57

 
 
 
 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA cam balkon, ISPARTA PERDE , ısparta  su arıtma cihazıISPARTA döner sipariş, ISPARTA iskender sipariş, ISPARTA çocuk kreşi, ISPARTA çiğköfte siparişi , ISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA manav sipariş, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta ekran değişimi cam değişimiısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR