GÜCÜ ETKİSİNDE
ISPARTA CAM BALKONISPARTA BALIK SİPARİŞ

Isparta'dan İdlib'e doğru yardım tırları yola çıktı

Isparta'dan İdlib'e doğru yardım tırları yola çıktı
ISPARTA
G.Tarihi: 12.02.2020 15:15
903 Okunma
0
Isparta Düğün Salonları
ISPARTA mobilya kampanyaları
Isparta'da belediye ve İHH'nin başlattığı ve billboardlardan da vatandaşlarımıza duyurulan ve sonrasında toplanan yardımlar, İDLİB'deki mazlumların yaralarını sarmak için bir gönül köprüsü niteliğinde.

ISPARTA'DAN İDLİB'E UZANAN YARDIM!

Isparta Belediyesi ve İHH'nin öncülüğünde İdlib'e acil insani yardım kapsamında , Hak-İş İl Başkannlığı'nında desteğiyle 11 yardım tırı, Vali Seymenoğlu , Belediye Başkanı Başdeğirmen ve  STK'ların katılımıyla uğurlandı.

 Isparta'da Suriye'nin İdlib kentindeki ihtiyaç sahipleri için hazırlanan yardım malzemelerini taşıyan 11 tır yola çıktı.
 
Isparta İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği öncülüğünde, Isparta Belediyesi ile çeşitli STK'lerin iş birliğinde toplanan malzemeleri taşıyan tırlar için Modernevler Mahallesi halk pazarında uğurlama töreni düzenlendi.
 
Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, burada yaptığı konuşmada, binlerce Ispartalının bu tür yardımlara her zaman destek verdiğini belirterek, şunları söyledi:
 
"Toplanan yardımlar, çeşitli kuruluşlarla o bölgelere mutlaka ulaştırılıyor. Hepsinden Allah razı olsun çünkü sadece bu işler parayla olmuyor, biraz da gönül işi. Bu işi de STK'ler layıkıyla yapıyor. Bu tür yardımlar bundan sonra da eminim devam edecektir çünkü çok zor bir coğrafyada yaşıyoruz, etrafımızda birçok mazlum insan var. Şu anda bile yüzlerce mazlum insan İdlib'den bu tarafa doğru hareket halinde, bir sürü mazlum var. Yardımlarda emeği geçen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum."
 
Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de Türkiye'nin uzun zamandır Suriyelilere yardım ettiğini dile getirdi.
 
Türkiye'de 6 milyona yakın mülteci olduğunu belirten Başdeğirmen, "Mültecilerin hepsine bakıp iyi bir şekilde ilgileniyoruz. Ancak daha fazla mültecinin gelmesine de tahammülümüzün olmadığını sayın Cumhurbaşkanımız açıklıyor. Bu hayırların ne kadar faydalı olduğunun bilincindeyiz. Yardımda bulunan tüm vatandaşlara teşekkür ediyorum." diye konuştu.
 
Yardım tırları, dualar eşliğinde bölgeye uğurlandı.
 


Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Görüntünün olası içeriği: Ali Akgül, açık hava

 
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
ISPARTA BAYAN KUAFÖRÜ, ISPARTA cam balkon, ısparta kasap, ISPARTA PERDE , ISPARTA bilgisayar servisi, ısparta  su arıtma cihazıISPARTA çiğköfte siparişi , ISPARTA PREFABRİK EV, ISPARTA AKTAR, ISPARTA elektrikli bisiklet, ISPARTA sineklik, ISPARTA bilgisayar servisi, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA iç giyim, ISPARTA DELİNATÖR, ISPARTA BOYA MALZEMELERİısparta eğlence merkezlerisüpürge toz torbasıISPARTA ŞARKÜTERİISPARTA TÜRKER AVM
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR