GÜCÜ ETKİSİNDE
isparta-mobilyaISPARTA OTO EKSPERTİZ

Eğirdir'den Büyük Taarruz'a destek için pedal çevirdiler

Eğirdir'den Büyük Taarruz'a destek için pedal çevirdiler
TÜRKİYE 0
ISPARTA DÜĞÜN SALONLARIISPARTA-TENTE-BRANDA
Eğirdir'den Büyük Taarruz'a destek için pedal çevirdiler
Eğirdir Kaymakamlığı ve Eğirdir Belediye başkanlığınca 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde  AFYONKARAHİSAR'da kutlanan Büyük Taarruz'un 99. yıl dönümünde, 99 yıl önce Eğirdir'den Afyonkarahisar'a lojistik destek için gelen atalarını anmak isteyen 30 gönüllü bisikletçi kente ulaştı.
 
99 yıl önce Eğirdir'den Afyonkarahisar'a 3 bin tondan fazla lojistik destek için harekete geçen Eğirdir halkı ve Eğirdir Bahriye Müfrezesi, Taarruz'un başlamasında ve kazanılmasında büyük öneme sahip oldu. Bu lojistik destek ile kazanılan Büyük Taarruz ile ülke toprakları feraha kavuştu. O gün atalarının ve askerlerin yolundan geçen 30 gönüllü bisikletçi Eğirdir'den sabah saat 7.00'da yola çıktı. Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, bisikletçileri Belediye Başkanı Veli Gök'e emanet etti. Kaymakam Çelik burada yaptığı konuşmada, Taarruz'da Eğirdir'in öneminden bahsederek, "Çok önemli bir amaç için burada toplandık. Milli  mücadele Eğirdir çok büyük bir rol oynadı. Bizlerde bugün  hem bunu anmak, hem Büyük Taarruz Zafer Haftası'nda böylesine bir etkinlikte sizlerle bir araya geldik. Bugün yine Büyük Taarruz'da çok önemli bir rolü olan hatta en kilit şehirlerimizden biri olan Afyonkarahisar'a, şanlı Al Bayrağımızı, uğurlayacağız." dedi.
Eğirdir'den Karaadilli beldesi üzerinden Şuhut'a ulaşan bisikletçiler, Şuhut'tan da Afyonkarahisar Valiliği'ne ulaşan bisikletçileri  Vali Yardımcısı Mehmet Keklik karşıladı.
Eğirdir halkının ve protokolünün selamını getirdiğini dile getiren Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, "Milli mücadele döneminde ilçemizde Eğirdir Gölünün batı cephesine asker, yiyecek ve mühimmat ulaştırılmasından en güvenli iki yol olarak kullanılması ve ulaşımın düzenli ve disiplin yapılabilmesi için Ocak 1922 tarihinde Eğirdir deniz komutanlığı kurulmuştur." ifadelerine yer verdi.
Misafirleri Afyonkarahisar'da ağırlamaktan onur duyduğunu ifade eden Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, "Türk tarihinin milli tarihimizin dönüm noktalarından birisi olan istiklal harbimizin Zaferle neticelenmesini sağlayan Büyük Taarruz'un, büyük zaferin 99. yılını bu yıl zafer şehrimiz Afyonkarahisar'ımızda coşkulu bir şekilde kutluyoruz." şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Eğirdir'den gelen Sancak Belediye Başkanı Veli Gök tarafından Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Keklik'e teslim edildi.
Görevini tamamlayan bisikletçiler Eğirdir'e geri döndü.

(EĞİRDİR BELEDİYESİ BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BÜROSU)
 
a8a9a1a2a3a4a5a6
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
isparta-turko-turk-isi-lezzetler-doner-alo-paket-siparis
isparta-balikci-restoran-siparis-telefon
isparta-dugun-nisan-kina-organizasyon-ucuz-etkinlik-salonu
isparta-telefon-tamiri-aksesuar-yedek-parca
isparta-oto-muzik-sistemleri
isparta-cep-mobil-telefon-tamiri-servisi
isparta-pastane-yas-pasta-siparisi-baklava
isparta-gastro-gaziantep-mutfagi-telefon-siparis
isparta-etnik-elbise-giyim-bohem-viskon-otantik-giysi
isparta-aktar-sifali-bitkiler-kahve-baharat
isparta-oto-ekspertiz-sanziman-tamiri-yedek-parca
isparta-dugun-salonları-bubble-kids
isparta-temizlik-sirketleriisparta-off-road-modifiye-oto-aksesuarisparta-bilardo-bowling-eglence-alani-merkezitürker kapındaisparta-kasap-sarkuteriisparta-mobilya-imalatiISPARTA ONLİNE MAĞAZA AŞIŞVERİŞ SİTESİısparta gül lokumuısparta cam balkonısparta duşakabinISPARTA bilgisayar tamiriISPARTA motosikletISPARTA egzoz tamiriISPARTA cam balkon, ISPARTA CAM BALKON, ISPARTA uygun avm, ısparta kasap, ISPARTA sineklik, ISPARTA iç giyim, ISPARTA BOYA MALZEMELERİsüpürge toz torbası
Gücü Etkisinde
Isparta Haberleri
Isparta Reklam

ÇOK OKUNANLAR